RSS
Новости
31 декабря 2021, 14:19
Єврокомісія виділила 5 млн. євро для моніторингу радіоактивних відходів у Чорнобильській зоні
Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина підписала Угоду про фінансування співробітництва у сфері ядерної безпеки між урядом України та Єврокомісією.

Загальна вартість програми складає 6,5 млн євро, з яких ЄС надасть 5 млн євро, а внесок України – 1,5 млн євро. Гроші підуть на розробку можливих варіантів і технологічних рішень для управління пунктом захоронення радіоактивних відходів «Підлісний» в зоні відчуження, а також поводження з відходами, які там містяться. Також необхідне вдосконаленню системи радіаційного моніторингу водних ресурсів у зоні відчуження.

За даними Chernobyl Adventure, на території Чорнобильської зони обладнали місця, де будуть поховані за спеціальними технологіями радіоактивна техніка, будівельні конструкції і верхній шар грунту, який також був заражений після вибуху. Один з таких об’єктів це Пункт захоронення радіоактивних відходів (ПЗРВ) «Підлісний».

ПЗРВ «Підлісний» було споруджено для поховання та ізоляції від навколишнього середовища високоактивних відходів, які утворювалися при ліквідації наслідків аварії на блоці №4 ЧАЕС. ПЗРВ Підлісний споруджувався у вкрай стислі строки – проектування, будівництво і пуск в експлуатацію були закінчені вже в грудні 1986 року.

Його побудували в півтора кілометрах на північ від Чорнобильської АЕС на місці колишнього однойменного хутора. Місце розміщення було вибрано не зовсім вдало: високорадіоактивні відходи зберігаються практично на березі водойми (Прип’ятський затон), і всього в кілометрі від річки Прип’ять, в заплаві річки. Таке розташування може спричинити серйозні екологічні проблеми в разі втрати герметичності контейнерів і бетонних ємностей (модулів) в яких зберігаються радіоактивні відходи. Також ПЗРВ знаходиться поблизу очисних споруди ЧАЕС і полів фільтрації. За кілометр від ПЗРВ Підлісний знаходиться покинуте місто Прип’ять.

Раніше повідомлялося, що відбувся тестовий запуск потягу з імітатором контейнера з ядерним паливом до сховища у Чорнобильскій зоні відчуження

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое