RSS
Новости
14 января, 14:22
Китайський нафтовий гігант CNOOC інвестує у 15 ГВт вітрових та сонячних електростанцій
CNOOC (China National Offshore Oil Corporation), третя за величиною китайська державна нафтогазова компанія, що поступається за розмірами лише PetroChina та Sinopec, опублікувала свою оновлену короткострокову стратегію.

Крім планів розширення своєї традиційної нафтогазової діяльності, CNOOC збирається витрачати 5-10% свого бюджету до 2025 року на нову енергетику, насамперед інвестувати в офшорну вітроенергетику, розробку наземних вітрових та фотоелектричних сонячних проектів.

Зокрема, компанія планує:
1) придбати 5-10 ГВт офшорних вітроенергетичних проектів та встановити 1,5 ГВт;
2) придбати 5 ГВт наземних вітрових та сонячних фотоелектричних проектів та встановити 0,5-1 ГВт.

Виходячи з передбачуваного інвестиційного бюджету CNOOC у 100 млрд. юанів (15,4 млрд. доларів США) у поточному році, 5-10% відповідають 5-10 млрд. юанів.

За мірками інших найбільших нафтогазових корпорацій та за китайськими національними мірками вкладення CNOOC у ВДЕ не такі вже й значні. Наприклад, TotalEnergies планує довести свої потужності ВДЕ до 100 ГВт до 2030 р. Минулого року Китай ввів в експлуатацію понад 100 ГВт вітрових та сонячних потужностей. Але в КНР і без нафтовиків вистачає кому будувати ВДЕ-генерацію.

Раніше повідомлялося, що китайська компанія вкладе залучені на IPO 3.6 мрд доларів у будівництво морських вітропарків

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!