RSS
Новости
21 января, 09:25
Інженери SpaceX створять електричну вантажівку, у Китаї з'явилася найбільша у світі ГАЕС, автономний корабель самостійно пройшов 240 км - та інше за вчора
ЕлектроВісті підготували для вас цікаві новини за вчора

Колишні інженери SpaceX створили стартап Parallel Systems для розробки електричних вантажівок

Група інженерів, що залишили свого часу SpaceX, організувала власну компанію Parallel Systems для розробки та будівництва «автовантажівок» з автономним двигуном. Очікується, що нові рішення будуть набагато економічними, ефективнішими та екологічно безпечнішими, ніж класичні вантажні поїзди.

Для енергопереходу потрібні інвестиції на рівні 3 трильйони доларів щороку, – МЕА

Енергоперехід потребує щорічних загальносвітових інвестицій у розвиток відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), підвищення енергоефективності, атомну енергетику та технології CCS (уловлювання та зберігання вуглецю) на рівні 3 трлн доларів. Про це заявив голова Міжнародної енергетичної агенції (МЕА) Фатіх Біроль, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

У Китаї знаходиться найбільша у світі гідроакумуляційна електростанція

Серед гідроакумуляційних електростанцій з'явився новий лідер. Ним стала станція Феннін, розташована у Китаї. Потужність нової ГАЕС – 3600 МВт, що майже на 600 МВт більше, ніж у попереднього рекордсмена, ГАЕС Бас Каунті у США.

Водень на експорт: як і коли Україна зможе заробляти

Європейські експерти припускають, що Україна почне експорт «зеленого» водню до кінця 2020-х років. Чималу перевагу може забезпечити її газотранспортна система – одна з найбільших у світі. Але сама «труба» вимагає інвестицій, оскільки зроблена ще у Радянському союзі. Головну проблему ГТС створює сам водень.

Автономний корабель з вантажем вперше самостійно пройшов 240 км

Судно завдовжки 222 метри з автомобілями на борту самостійно пройшло 240 км вздовж узбережжя Японії та пришвартувалося у порту. Технологія була розроблена компанією Mitsubishi Shipbuilding спільно з Shin Nihonkai Ferry Company у рамках більш масштабної програми роботизації морських вантажоперевезень.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!