RSS
Новости
21 января, 22:41
ЦСВЯП прийме перші три контейнери з відпрацьованим паливом наприкінці квітня 2021 року – "Енергоатом"
НАЕК "Енергоатом" очікує, що перші контейнери з відпрацьованим ядерним паливом будуть доставлені на Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у третій декаді квітня поточного року.

Згідно з повідомленням НАЕК на сайті 21 січня, йдеться про три контейнери з Южно-Української АЕС.

"Наразі на ЦСВЯП проводяться холодні випробування, оцінка та документи об’єкта розглядаються Державною інспекцією ядерного регулювання на предмет видачі необхідної дозвільної документації", – зазначається у релізі "Енергоатома".

У компанії додали, що станом на сьогоднішній день будівництво ЦСВЯП повністю завершене та отримано сертифікат ДАБІ щодо готовності об'єкта до експлуатації.

При цьому однією з головних причин затримки з уведенням в експлуатацію вже збудованого ЦСВЯП "Енергоатом" назвав невиконання колишнім генеральним підрядником компанією "Укрбудмонтаж" зобов’язань за контрактом на його будівництво, підписаного у 2017 році на суму 1,4 млрд грн. Там уточнили, що у липні 2020 року договір з "Укрбудмонтажем" було розірвано.

У компанії зазначили, що за результатами перевірки умов та стану виконання робіт за цим контрактом, замовником будівництва ВП "Атомпроєктінжиніринг" було передано всі матеріали до правоохоронних органів, а також подано низку судових позовів. Зокрема, підготовлено позов до "Укрбудмонтаж" на суму приблизно 120 млн грн з метою компенсації збитків та додаткових витрат.

Для забезпечення якомога швидшого завершення будівництва ЦСВЯП було сформовано новий його кошторис, а також у грудні 2020 року укладений договір з новим підрядником ТОВ "БК КБР" відповідно до проєкту будівництва та чинного законодавства, пояснили в НАЕК.

Раніше повідомлялося, що РАЕС першою в Україні підготувалася до вивезення відпрацьованого ядерного палива до ЦСВЯП

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!