RSS
Новости
28 января, 09:44
Потепління не вплине на плани "Енергоатому" включити у роботу всі 15 енергоблоків – глава компанії
НАЕК "Енергоатом" буде готовий за дві доби підключити до енергосистеми 15-й блок, незважаючи на досить високу температуру повітря, якщо на це буде запит оператора системи передачі НЕК "Укренерго".

Про це повідомив в.о. президента компанії Петро Котін.

"Чи потрібно підключати, питання не до нас, а до "Укренерго". Вони бачать і планують баланс. У нас же є впевненість, що за дві доби ми будемо готові надати всю нашу потужність. Такого ще ніколи не було, щоб 14 енергоблоків працювало, як зараз, не кажучи про 15. Але ми бачимо, що це можна зробити, і ми зробимо", – сказав він у коментарі "Енергореформі" на Централізованому сховищі відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) за результатами засідання штабу з введення в експлуатацію сховища 27 січня.

При цьому він наголосив, що при виведенні 25 січня в аварійний ремонт двох енергоблоків – №1 Хмельницької АЕС та №4 Запорізької АЕС – і "Укренерго", і Міністерство енергетики наголошували на необхідності якнайшвидшого їх підключення.

"Коли у нас були питання про два енергоблоки, які ми змушені були зупинити на ремонт, ми чули великі прохання від "Укренерго" та міністерства якнайшвидше усунути зауваження до роботи цих енергоблоків та підключити їх до системи", – пояснив він.

Щодо роботи 15-ма енергоблоками, то, за словами Котіна, компанія так плануватиме свою діяльність, щоб була можливість застосовувати цю практику і наступного року – "щоб забезпечити навантаження всіх наших блоків саме в зимовий період".

За інформацією "Укренерго", вона прогнозує споживання е/е на завтра, 28 січня, в обсязі 507 млн кВт-год, виходячи із середньодобової температури повітря мінус 0,2 градуса, на 27 січня прогнозний обсяг становив 521 млн кВт-год, а температура – мінус 3,1 градуса.

Раніше повідомлялося, що "Енергоатом" змушений зупиняти енергоблоки на ремонт

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!