RSS
Новости
28 января, 10:52
Глобальні інвестиції в енергоперехід зросли на 27% у 2021 році – BloombergNEF
Світові інвестиції в енергетичний перехід у 2021 році зросли на 27% порівняно з 2020 роком, сягнувши нового рекордного максимуму 755 млрд доларів. Про це йдеться у звіті Energy Transition Investment Trends 2022, який щороку готує аналітичний центр агентства Bloomberg – Bloomberg NEF.

Аналітики відзначають зростання глобальних інвестицій у таких напрямах, як відновлювані джерела енергії (ВДЕ), системи зберігання енергії, електромобільність, воднева енергетика, електроопалення, атомна енергетика та стійкі матеріали.

Водночас у сфері уловлювання та зберігання СО2 (CCS) було зафіксовано падіння припливу інвестиції за минулий рік, незважаючи на “значну кількість нових заявлених проєктів” за підсумками року.

Згідно зі звітом, глобальні інвестиції у ВДЕ, які охоплюють найбільшу частку сукупних інвестицій в енергоперехід, у 2021 році зросли на 6,5%, встановивши новий рекорд у 366 млрд доларів.

У BloombergNEF також відзначають динамічне зростання світових інвестицій в електромобільність.

“Електромобільність, що включає витрати на електромобілі та супутню інфраструктуру, стала другим за величиною сектором за припливом інвестицій (273 млрд доларів). На тлі різкого зростання обсягів продажу електромобілів у 2021 році цей сектор (інвестиції в нього) зріс із шаленою швидкістю – на 77% 2021 року, а 2022-го він може обігнати ВДЕ у доларовому виразі (за обсягом інвестицій)”, – наголошується у звіті.

Водночас інвестиції в проєкти, пов’язані з водневою енергетикою, стійкими матеріалами та CCS, аналітики оцінюють на рівні 24 млрд доларів.

У звіті наголошується, що майже половина залучених інвестицій припадає на Азійсько-Тихоокеанський регіон (368 млрд доларів), де водночас спостерігається їхній найбільший приріст (+38%).

Країни Європи, Близького Сходу та Африки в 2021 році вклали у “зелений” перехід близько 236 млрд доларів (+16%), тоді як країни Південної та Північної Америки – 150 млрд доларів (+21%).

Серед країн-лідерів за обсягами інвестицій у світовий енергоперехід аналітики виділяють Китай (266 млрд доларів), США (114 млрд доларів) та країни-члени ЄС ($154 млрд доларів).

Раніше повідомлялося, що високі ціни на вугілля прискорять «зелений» перехід сталеливарників

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: Green Deal
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!