RSS
Новости
28 января 2022, 14:29
Українці отримали від держави 3,5 млрд грн на енергоефективність
Українці, що скористалися державною програмою з енергоефективності та проінвестували в енергоефективні заходи, протягом семи років отримали державну компенсацію на майже 3,5 млрд грн.

Про це заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна написала у своєму блозі "Мінус 50% у платіжці. Як енергоефективність дозволяє зменшувати витрати на комуналку і підвищувати комфорт в оселях".

"За сім років нею (програмою - ред.) скористалися близько 870 тисяч домогосподарств, які проінвестували в енергоефективні заходи й отримали державну компенсацію у майже 3,5 млрд гривень", - стверджує Підкоморна. 

Державна програма з енергоефективності є достатньо популярною серед українців, оскільки дає змогу доволі швидко "повернути" кошти, витрачені на термомодернізацію житла, зменшити суми у рахунках та отримати значно вищий рівень комфорту у власних оселях, констатувала заступниця міністра.

"Державна програма з енергоефективності – перевірений роками ефективний інструмент державної підтримки при впровадженні енергоефективних заходів в оселях. Програма надає співфінансування мешканцям будинків, які вирішили зробити термомодернізацію. Часто державна програма посилюється також місцевими програмами, що масштабує їхній ефект і значно зменшує інвестиції, які потрібно зробити самим мешканцям", – вважає Підкоморна.

Загалом комплексна термомодернізація будинку (від встановлення побудинкових лічильників тепла і індивідуальних теплових пунктів  до заміни дверей і вікон) здатна зменшити споживання енергії на 50% та навіть більше. 

"А разом з цим – знизити витрати на опалення та гаряче водопостачання", – констатувала заступниця міністра.

Нагадаємо, цьогоріч стартує програма президента "Велика термомодернізація", в рамках якої будуть утеплені тисячі багатоповерхових будинків та соціальних об'єктів, що дозволить зменшити витрати енергоресурсів.

Раніше повідомлялося, що уряд розширив функції Держенергоефективності

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!