RSS
Новости
4 февраля, 10:45
Чотири країни Європи закликали ЄС не визнавати газові енергопроекти “зеленими”
Австрія, Данія, Швеція та Нідерланди закликали решту країн по ЄС не визнавати газові енергетичні проекти зеленими інвестиціями. Чотири держави очікують на остаточний проект Єврокомісії, який буде опублікований незабаром, але конкретна дата невідома.

Наприкінці минулого року Європейська комісія розробила план, згідно з яким газ та атомна енергетика визначатимуться як “зелені” інвестиції. Але де-які країни пропонують не маркувати інвестиції у газові проекти як зелені, якщо вони виділяють понад 100 г вуглекислого газу на кВт-год. Цей показник відповідає нещодавнім рекомендаціям експертів ЄС. Тим часом у проекті Єврокомісії цей показник запропоновано зафіксувати на рівні 270 г СО2 на кВт-год. 

Цей крок посилює розбіжності навколо таксономії сталого фінансування ЄС — зведення правил, що має на меті встановити золотий стандарт для спрямування приватних інвестицій у діяльність, що відповідає цілям боротьби зі зміною клімату.

Деякі держави, зокрема Польща та Чехія, вважають, що газ та атомна енергетика можуть вирішальним чином вплинути на відмову країн від найбруднішого викопного палива — вугілля. Опоненти висловлюють побоювання щодо безпечної утилізації ядерних відходів, а також не бажають маркувати газ, викопне паливо, як зелене джерело енергії. Хоча газ при спалюванні на електростанціях виробляє приблизно вдвічі менше від викидів CO2 порівняно з вугіллям, але газова інфраструктура пов'язана з викидами метану, потужного парникового газу.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: atomic-energy.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!