RSS
Новости
4 февраля 2022, 15:15
З'явилася технологія, що видаляє 99% вуглекислого газу з повітря
Інженери з Університету Делавера (UD) створили спосіб, за допомогою якого можна ефективно видалити 99% вуглекислого газу з повітря: вони застосували електрохімічну систему, що працює на водні.

Автори відзначають, що це серйозний крок для розвитку технологій уловлювання вуглекислого газу. Також нова робота допоможе створити екологічні чисті паливні елементи.

Паливні елементи перетворять хімічну енергію палива на електрику. Їх можна використовувати для гібридного транспорту та транспортних засобів з нульовим рівнем викидів.

Один із авторів нової роботи професор Юшан Ян, завідувач кафедри хімічної та біомолекулярної інженерії, раніше працював над покращенням паливних елементів із гідроксидною мембраною (HEM). Це економічна та екологічно чиста альтернатива для традиційних паливних елементів на основі кислот. Її вже використовують сьогодні.

Але паливні елементи HEM мають недолік — вони надзвичайно чутливі до вуглекислого газу в повітрі. Через це знижується продуктивність та ефективність паливного елемента до 20%.

Автори вирішили вивчити цей механізм.

"Як тільки ми вивчили, як працює цей алгоритм, зрозуміли, що паливні елементи вловлюють практично весь вуглекислий газ, з яким взаємодіють", - Браян Сетцлер, доцент кафедри досліджень у галузі хімічної та біомолекулярної інженерії

Цей підхід виявився дуже ефективним: автори видалили до 99% вуглекислого газу. Далі вчені знайшли спосіб вбудувати джерело живлення для електрохімічної технології в розділову мембрану.

В результаті автори представили електрохімічний осередок розміром 5 на 5 см, який може безперервно видаляти близько 99% вуглекислого газу. Повітря проходить через пристрій зі швидкістю приблизно два літри за хвилину.

Раніше повідомлялося, що Ісландський стартап перетворює вуглекислий газ на геотермальній станції у гірські породи

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.fm
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое