RSS
Новости
4 февраля, 20:30
Польща і Чехія врегулювали конфлікт навколо шахти Турув
Прем'єр-міністри Польщі та Чехії у четвер підписали угоду, що врегульовує конфлікт навколо прикордонної шахти Турув. Чехія зобов'язалася відкликати скаргу з Суду ЄС, а Польща виплатить 45 млн євро компенсації.

"Сьогодні відкриваємо новий розділ знову у дуже добрих настроях, з оптимізмом дивлячись на майбутнє. І цього потребуємо як сусіди, як держави на східному фланзі НАТО, на східному фланзі Європейського союзу. Бо знаємо, що десь недалеко від нас чорні хмари збираються над безпекою наших сусідів зі східного боку", – заявив польський прем'єр Матеуш Моравецький. 

На польській шахті Турув добувають буре вугілля. Його спалюють на розташованій поруч електростанції, яка є одним із найбільших енергооб'єктів країни.

Шахта знаходиться неподалік від кордону з Чехією, яка стверджує, що видобування вугілля погано впливає на прикордонні райони. Там уже спостерігають зменшення рівня ґрунтованих вод.

У 2021 році Польща вирішила збільшити видобуток, незважаючи на заперечення чеської сторони. Чехія одразу поскаржилась у європейський суд і виграла – Польщу зобов'язали зупинити шахту в якості запобіжного заходу. Польська влада відмовилась виконувати це рішення, навіть під загрозою штрафних санкцій.

Угода, підписана в четвер Матеушом Моравецьким і Петром Фіалою, повинна врегулювати конфлікт, не чекаючи остаточного вердикту суду.

Фіала повідомив, що Польща зобов'язалася, зокрема, побудувати спеціальний бар’єр, що запобігатиме відпливу підземних вод через діяльність шахти. Але вона продовжить роботу, як того хотіла Польща.

Раніше повідомлялося, що суд ЄС наклав на Польщу щоденний штраф у мільйон євро

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: biz.liga.net
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!