RSS
Новости
18 февраля, 14:21
Інтеграція з ENTSO-E дозволить Україні наростити потужності ВДЕ на 5 ГВт – точка зору
Інтеграція української енергосистеми з ENTSO-E дозволить Україні наростити генеруючу потужність на відновлюваних джерелах (ВДЕ) до 2030 року на 5 ГВт.

Про це повідомляється в прес-релізі ДТЕК з посиланням на слова генерального директора ДТЕК ВДЕ Маріса Куніскіса.

"Інтеграція в європейські мережі та нові інвестиції дадуть нам наближення ціни "зеленої" енергетики до ринкової ціни, а також її збалансованість. У майбутньому ми не повинні говорити: "ціна зеленої енергетики", "ціна атомної енергетики" чи "ціна вугільної енергетики". Ми маємо говорити про одне: "ціна електроенергії на ринку", – зазначив Куніскіс на форумі "Renpower Ukraine 2022" у Києві.
Як вважають у ДТЕК, синхронізація дасть змогу стабілізувати ринок електроенергії, а відповідальний підхід держави до розвитку ВДЕ сприятиме більшому обсягу інвестицій у сектор та дозволить здешевлювати вартість позикового капіталу для реалізації проєктів.
"Виходячи з сьогоднішнього рівня LCOE традиційної генерації та ВДЕ, а також беручи до уваги непросту ситуацію з енергоресурсами (насамперед газом), ВДЕ є більш перспективною технологією для нарощування потужностей в Україні", – наголосили у компанії, стверджуючи, що роль ВДЕ у довгостроковій перспективі, з урахуванням курсу на декарбонізацію, зросте в рази.

"Варто також зазначити, що при синхронізації з ENTSO-E питання декарбонізації енергосектору стане ще більш актуальним, оскільки від частки "брудної генерації" в енергобалансі країни залежатиме рівень мит, якими оподатковуватиметься експорт електроенергії до Європи", – констатували у ДТЕК.

На цей час потужності ВДЕ в Україні становлять 8,5 ГВт, з яких 6,2 ГВт – це сонячна генерація. З урахуванням домашніх СЕС, загальна потужність ВДЕ в енергосистемі країни – приблизно 10 ГВт. Після синхронізації з ENTSO-E потенціал зростання може становити приблизно 5 ГВт нових потужностей ВДЕ до 2030 року з урахуванням поступового виведення неефективних блоків ТЕС з експлуатації.

Раніше повідомлялося, що демпінг на ринку електроенергії може відстрочити перехід на ENTSO-E

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!