RSS
Новости
22 февраля, 10:16
Молдова та Україна планують наступний тест із ізольованої роботи енергосистем на літо
Енергосистеми Молдови та України, які 24-26 лютого працюватимуть в ізольованому режимі у рамках підготовки до синхронізації з ENTSO-E, проведуть аналогічне тестування влітку цього року.

Про це повідомив державний секретар міністерства інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Костянтин Боросан.

"Ізольована робота в цей період (24-26 лютого - ЕР) спрямована на демонстрацію здатності енергосистеми безпечно працювати при нормальних параметрах частоти та напруги та негайно реагувати на зміну цих параметрів у зимових умовах експлуатації", – написав Боросан у Facebook.

Випробування, за його словами, є частиною плану дій, який докладно описаний у нещодавно завершених дослідженнях синхронного об'єднання енергосистем Молдови та України з ENTSO-E, які продемонстрували технічну здійсненність з'єднання. Тести включають: відключення Бурштинського енергоострова на заході України від мережі ENTSO-E та його синхронізацію з єдиною енергосистемою України; відключення енергосистеми України від енергосистем Білорусі та РФ.

Українські електростанції беруть участь у технічних маневрах на замовлення мережевого оператора "Укренерго". Молдавський оператор Moldelectrica контролюватиме параметри якості електроенергії у диспетчерській зоні Молдови.

Позитивні результати випробувань підтвердять можливість синхронного підключення до ENTSO-E у встановлений термін. Споживачі електроенергії продовжуватимуть отримувати її без перебоїв, додав Боросан.

За даними "Укренерго", операції для тимчасового від'єднання острова Бурштинської ТЕС від ENTSO-E та приєднання його до української енергосистеми розпочнуться вранці 23 лютого. Після їх завершення виконуватимуться операції з тимчасового від'єднання ОЕС України від енергосистем Росії та Білорусі.

Повернення на паралельну роботу з енергосистемами суміжних країн заплановано на 27 лютого.

Перенесення тестування ізольованої роботи через ситуацію із зупинкою роботи Луганської ТЕС (входить до "ДТЕК Енерго") внаслідок обстрілів на даний момент не планується, заявили агентству "Інтерфакс-Україна" в "Укренерго".

У квітні 2018 року Україна та Молдова підписали меморандум про співпрацю та спільні дії між профільними міністерствами двох країн, спрямованих на забезпечення можливості синхронної роботи енергосистем України та Молдови з ENTSO-E.

У червні 2017 року "Укренерго" підписала угоду щодо умов майбутнього об'єднання енергосистем України та Молдови з ENTSO-E. У липні угода набула чинності.

Раніше повідомлялося, що Інтеграція з ENTSO-E дозволить Україні наростити потужності ВДЕ на 5 ГВт

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!