RSS
Новости
22 февраля 2022, 21:36
Україна може стати лідером із виробництва біометану в Європі – голова Біоенергоасоціації
Україна, яка має великі площі сільськогосподарських земель і велику кількість відходів с/г виробництва, як джерел сировини, може стати лідером з виробництва біометану, принаймні, на європейському континенті

Про це заявив голова правління Біоенергетичної асоціації України (БАУ) Георгій Гелетуха.

"Ми очікуємо, що ринок відновлюваних газів йде в той самий бік, що і ринок природного газу - в зону вільної конкуренції, а Україна виступить на ньому потужним гравцем і триматиме першість у цій конкуренції", – сказав Гелетуха на міжнародному форумі "AgroGreenDeal-2022: екотрансформація агросфери та відповідальність громад".

На його думку, ціна українського біометану буде його значущою конкурентною перевагою, оскільки, як очікується, вона буде "найнижчою серед усіх конкурентів".

Гелетуха зазначив, що заміщаючи газ біометаном, потенціал виробництва якого в Україні, за підрахунками БАУ, становить близько 10 млрд куб. м на рік, можна скоротити викиди СО2 приблизно на 20 млн тонн на рік.

Глава БАУ наголосив на вигідності виробництва біометану в Україні, як для аграріїв, так і для потенційних інвесторів.

"Біометановий завод, який ми розглядаємо, вироблятиме близько 10 млн куб. м біометану на рік і коштує близько EUR15 млн. Якщо купувати сировину за EUR400 за тонну (тюки соломи або тюки стебел кукурудзи), які становитимуть додатковий заробіток для аграріїв, та продавати біометан за EUR900 за тис. куб м (дешевше, ніж ціна на газ), то окупність цих проектів цікава інвесторам – на рівні 25% рентабельності", – вказує на розрахунки БАУ Гелетуха.

Глава асоціації також акцентував увагу на ролі біометанових заводів як виробників дигестату (зброджена органіка, що виникає після пропускання її через біогазову установку), який є якісним органічним добривом. Використання дигестату як замінника мінеральних добрив сприятиме органічному землеробству в Україні, сказав Гелетуха.

Технології використання побічного продукту виробництва біометану як органічного добрива відзначив у діяльності ПрАТ "МХП Еко Енерджі" також її президент Олександр Домбровський.

"Після завантаження сировини в біометанові реактори ми отримуємо не тільки біогаз, а й тверду і рідку відферментовану фракцію, яка має унікальні властивості за NPK (азот N, фосфор P, калію К) і всю лінійку мікроелементів. Це в свою чергу відроджує родючість наших грунтів , повертає їм гумусну складову, і ми використовуємо цю технологію", – сказав Домбровський.

Раніше повідомлялося, що РГК підтверджує перше в Україні підключення біометанової станції до регіональної газової мережі до кінця 2022 року

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере