RSS
Новости
11 марта, 11:17
Ядерна установка у Харкові знову попала під обстріл
Російські війська у четвер, 10 березня, вдруге з початку війни обстріляли дослідницьку ядерну установку Джерело нейтронів у Харкові. Будівля інституту, де вона розташована, знеструмлена та пошкоджена, повідомила Державна інспекція ядерного регулювання України.

"Країна-агресор здійснила бомбардування дослідницької ядерної підкритичної установки "Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів", яка розташована на майданчику Національного наукового центру Харківський фізико-технічний інститут", – йдеться в повідомленні.

Ядерна установка повністю знеструмлена. Інформація про наслідки ушкоджень уточнюється персоналом.

До початку російського вторгнення ядерна установка знаходилася на етапі фізичного пуску, в межах якого активна зона була завантажена свіжим ядерним паливом. 24 лютого оперативним персоналом установка була переведена в глибокий підкритичний стан.

Перший раз ядерна установка попала під бомбардування 6 березня. Тоді була повністю зруйнована підстанція, пошкоджена теплотраса до будівлі.

Ядерну установку Джерело нейтронів запустили в 2016 року за підтримки США в межах програми з нерозповсюдження ядерної зброї. Установка призначена для проведення досліджень в різних галузях науки та техніки, розробки радіоізотопів для потреб медицини й промисловості, вирішення проблем ядерної енергетики, продовження термінів експлуатації атомних електростанцій.

Установка підкритична, а отже, ядерного вибуху там бути не може.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: liga.net
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!