RSS
Истории
11 марта, 14:11
Китай планує збільшувати інвестиції у вугільну галузь
Депутати Всекитайських зборів народних представників (парламенту КНР) закликали до збільшення інвестицій у технології вуглепрому. Таку резолюцію було прийнято після звернення до парламенту голови КНР Сі Цзіньпіна, який заявив, що в процесі «зеленого» переходу Китай не може «настиснути на гальма» у вугільній галузі.

Виступ Сі було записано на території найбільшого вугледобувного регіону - автономної області Внутрішня Монголія. У ньому говорилося, що Китай «багатий вугіллям, бідний на нафту і відчуває нестачу газу», тому не може йти наперекір реаліям – вугілля залишиться найважливішим елементом енергосистеми.

Минулого року Сі обіцяв контролювати обсяги використання вугілля в період XIV п'ятирічки (з 2021 по 2025 роки) і почати скорочувати його споживання у 2026 році, що має стати внеском Китаю у боротьбу з глобальним потеплінням. Однак на практиці через проблеми із забезпеченням енергією промисловості та населення Китай був змушений нарощувати видобуток вугілля, довівши його до рекордного рівня, і розпочати будівництво нових вугільних електростанцій.

Водночас Китай намагається оснастити вугільну галузь «зеленими» складовими. У програмі розвитку вуглепрому передбачено стимулювання вуглехімії та технологічних інновацій, які можуть перетворити вугілля на низьковуглецеве джерело енергії. Від будівництва нових потужностей ВІЕ Китай теж не відмовляється: найближчими роками в країні буде збудовано до 450 ГВт сонячних та вітрових установок. Однак для підтримки стабільності енергосистеми, наголошують офіційні особи, Китаю потрібно більше вугільної енергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!