RSS
Новости
12 марта, 12:05
Окупована Запорізька АЄС забезпечена електрикою – МАГАТЕ
Запорізька АЕС, яка наразі захоплена російськими окупантами, забезпечена електрикою, попри те, що дві з чотирьох високовольтних зовнішніх мереж електропередачі – пошкоджені.

 "Ситуація з електропостачанням Запорізької АЕС, як і раніше, відповідає тим фактам, про які повідомлялося в останніх оновленнях. На майданчику є чотири високовольтні (750 кВ) зовнішні лінії електропередачі та одна додаткова лінія у резерві. Дві з чотирьох ліній було пошкоджено. Оператор поінформував МАГАТЕ, що потреби АЕС у зовнішньому електропостачанні можуть бути задоволені за наявності однієї лінії електропередачі. Крім того, у справному стані знаходяться дизель-генератори, які готові забезпечувати резервне живлення".

Також повідомляється, що на АЕС тривають роботи з виявлення та знешкодження боєприпасів, що не розірвалися.

За даними МАГАТЕ, персонал, який здійснює експлуатацію станції, змінюється відповідно до звичайного графіка і не стикається з втручанням у свою повсякденну роботу. Однак присутність іноземних збройних сил у цьому районі позначається на моральному стані працівників та створює тиск.

Повідомляється, що регулюючий орган України підтримує контакт зі станцією, проте МАГАТЕ має труднощі у встановленні зв'язку з керівництвом Запорізької АЕС.

За даними МАГАТЕ, з 15 енергоблоків, що є в Україні, в робочому режимі залишаються 8: з них 2 – на Запорізькій АЕС, 3 – на Рівненській АЕС, 1 – на Хмельницькій АЕС та 2 – на Південно-Українській АЕС. Рівні радіації на цих чотирьох майданчиках залишаються у межах норми.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: pravda.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!