RSS
Новости
17 марта, 18:25
"Джерело нейтронів" у ХФТІ знеструмлено, відновлювальні роботи ускладнені через бойові дії та небезпеку нових бомбардувань - ДІЯРУ
Станом на 17 березня ядерна пускова установка (ЯПУ) "Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів", розташована на майданчику Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" (ННЦ ХФТІ), знеструмлена, персонал вживає заходів щодо усунення наслідків бойових дій.

"Зовнішнє електропостачання ЯПУ "Джерело нейтронів" відсутнє; радіаційна обстановка на майданчику в межах норми; персонал продовжує впровадження заходів з усунення наслідків останніх бойових дій та підтримання у працездатному стані обладнання ядерної установки. Водночас відновлювальні роботи ускладнені через ведення бойових дій та небезпеку нових бомбардувань", - повідомляє Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ).

У ДІЯРУ звертають увагу, що ЯПУ "Джерело нейтронів", як і будь-яка інша ядерна установка, не розрахована на експлуатацію в умовах бойових дій.

"Продовження її бомбардування може призвести до тяжких радіаційних наслідків із забрудненням прилеглих територій", - зазначають у ДІЯРУ.

Як повідомлялося, з 24 лютого цього ЯПУ "Джерело нейтронів" переведено в глибокий підкритичний стан.

Увечері 10 березня внаслідок російського бомбардування були пошкоджені лінії електропостачання, що змусило припинити електроживлення ЯПУ "Джерело нейтронів".

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: facebook.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!