RSS
Новости
18 марта 2022, 15:52
Через санкції Росія змушена продавати свою нафту зі знижкою $30 за барель, – ЗМІ
Європейські переробники через санкції відмовляються від придбання російської нафти сорту Urals, внаслідок чого знижка на неї у Північно-Західній Європі зросла за тиждень на $1,75 за барель – до $30,2 за барель (на умовах cif Роттердам) щодо еталонного нафтового індексу в регіоні.

Як повідомляє цінове агентство Argus, польські компанії PKN Orlen та Grupa Lotos замість російської нафти почали купувати норвезький сорт Johan Sverdrup з Монгстаду, а іспанська Repsol, фінська Neste та шведська Preem у березні отримали північноморські сорти Asgard, інформує Інтерфакс-Україна.

"Іракська держкомпанія Somo отримала запити від клієнтів у Європі на додаткові поставки нафти з Басри, але експортні можливості країни обмежені, повідомив іракський чиновник. Basra Medium є підходящою альтернативою Urals, але ставки фрахту менш сприятливі, ніж оренда суден для відвантаження сортів з Північного моря ", – зазначає Argus.

Водночас агентство відзначає, що темпи падіння цін на російську нафту стримує попит деяких азійських переробників. Зокрема, індійська Hindustan Petroleum Corp Ltd (HPCL) 16 березня в рамках тендеру придбала у трейдера Vitol до 2 млн. барелів Urals з поставкою на початку червня.

Загалом у березні експорт російської нафти до Індії збільшився в 4 рази, порівняно з аналогічним періодом минулого року, – до 360 тис. барелів на добу.

Видання Financial Times повідомило, що країна закупила кілька партій нафти РФ, оскільки європейські споживачі уникали таких поставок на тлі західних санкцій щодо Москви. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое