RSS
Новости
22 марта, 10:10
Тринадцять працівників ЧАЕС та більшість охоронців відмовилася від ротації після місячної окупації РФ
Тринадцять співробітників ЧАЕС та більшість охоронців, які перебувають на станції з моменту її захоплення військами РФ майже чотири тижні тому, відмовилися від ротації під час її другої хвилі 21 березня.

Про це повідомило МАГАТЕ з посиланням на українського ядерного регулятора ДІЯРУ.

"Регулюючий орган України повідомив, що приблизно половина вихідної зміни технічного персоналу залишили місце аварії 1986 року у неділю, а решта пішла сьогодні (понеділок, 21 березня), тринадцять співробітників ЧАЕС відмовилися змінюватися, а більшість українських охоронців також залишилися на місці", – йдеться у повідомленні МАГАТЕ на його сайті 21 березня пізно увечері.

При цьому МАГАТЕ зазначило, що працівники ЧАЕС пішли після того, як передали операції новоприбулим українським колегам.

Нова робоча зміна надійшла зі Славутича і включає двох її керівників замість одного, як звичайно, щоб забезпечити наявність резервів на об’єкті, пояснили в МАГАТЕ з посиланням на ДІЯРУ.

Згідно з повідомленням, досягнуто домовленість про організацію майбутньої ротації персоналу на АЕС, де розташовані різні об’єкти поводження з радіоактивними відходами. 

Разом з тим український регулятор повідомив МАГАТЕ, що пошкоджені дороги та мости ускладнили транспортування персоналу до сусіднього міста Славутич, зазначили в агентстві.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі також повідомив, що продовжує консультації з метою узгодження рамок, спрямованих на забезпечення безпеки всіх ядерних об'єктів України.

Як повідомляла Енергореформа, 20 березня було проведено часткову ротацію персоналу та евакуацію осіб, які перебували на території окупованої станції з 24 лютого.

Згідно з повідомленням ДСП "Чорнобильська АЕС", за цей день вдалося вивезти 64 особи: 50 осіб змінного персоналу ЧАЕС, 9 службовців Національної гвардії України (8 жінок та 1 онкохворого), 1 службовця Державної служби надзвичайних ситуацій, 4 "сталкерів".

На заміну евакуйованого персоналу ЧАЕС у той день вирушили 46 добровольців-працівників станції для виконання службових обов'язків та забезпечення функціонування підприємства.
Наголошується, що персонал перебував на робочих місцях майже 600 годин, героїчно виконуючи свої професійні обов'язки та підтримуючи належний рівень безпеки.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!