RSS
Новости
23 марта 2022, 09:47
В Новоросійську через аварію прокачування нафти може скоротитися в 5 разів
Обсяг відвантаження нафти на танкери у зв'язку з пошкодженням виносних причальних пристроїв морського терміналу Каспійського Трубопровідного Консорціуму може скоротитися в 5 разів, розповів експерт Інституту розвитку технології ПЕК Кирило Радіонов.

Коментуючи аварію на КТК, експерт повідомив, що вранці 20 березня в Новоросійську піднявся сильний вітер, потужність якого становила до 40 м/с, після чого два з трьох причальних пристроїв, за допомогою яких відбувається відвантаження нафти на танкери, вийшли з ладу.

Один з цих пристроїв повністю вийшов з ладу, а другий, як вважають експерти, потребуватиме заміни — зараз його додатково обстежать.

«Відповідно, виведення з ладу двох із трьох причальних пристроїв призведе до того, що обсяг відвантаження нафти на танкери знизиться втричі, а можливо, і вп'ятеро. Це з тим, що одночасна робота всіх трьох пристроїв дозволяє їм забезпечити взаємозамінність. Через це обсяги скоротяться навіть не втричі, а вп'ятеро».

За даними експерта, у 2021 році через КТК було відвантажено 60 млн. тонн нафти. Нинішня аварія призведе до того, що обсяги відвантаження скоротяться зі 170 тисяч тонн нафти на добу приблизно до 50-70 тисяч тонн нафти на добу.

«Насамперед це проблема постачальника. Справа в тому, що на КТК відвантажується казахстанська нафта. Тобто та нафта, яка видобувається в Казахстані, а потім трубопроводом КТК транспортується до Новоросійська. І, відповідно, Казахстан втратить обсяги експорту».

За оцінкою експерта, ремонт причалів триватиме близько місяця.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: regnum.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое