RSS
Новости
24 марта, 10:16
Пожежі поблизу ЧАЕС повністю загасити не вдається – МАГАТЕ
Пожежі поблизу Чорнобильської АЕС повністю загасити не вдається, у Києві та на захід від Чорнобиля зафіксоване деяке перевищення цезію.

ПРо це повідомило Міжнародне агентство ядерної енергії (МАГАТЕ) з посиланням на українського ядерного регулятора ДІЯРУ.

"Сьогодні регулюючий орган України поінформував МАГАТЕ, що пожежники намагаються загасити лісові пожежі поблизу Чорнобильської АЕС, у якій такі спалахи спостерігалися і в попередні роки. Пожежна команда міста Чорнобиль ліквідувала чотири пожежі, але інші ще тривають", – йдеться у повідомленні МАГАТЕ на сайті 23 березня ввечері.

Згідно з повідомленням, місцева пожежна станція наразі не має доступу до електромережі та використовує дизельні генератори для живлення, "для чого потрібне паливо".

МАГАТЕ також звертає увагу, що за даними ДІЯРУ, яка через окупацію військами РФ так і не має можливості вимірювати радіацію в зоні ЧАЕС, спостерігається незначне підвищення концентрації цезію в повітрі в Києві та на двох майданчиках АЕС на захід від Чорнобиля, але "вони не викликають значних радіологічних проблем".

Водночас у розміщеному в середу на сайті МАГАТЕ відеозверненні гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, назвавши "драматичним та унікальним" стан, коли основні ядерні об’єкти працюють у зоні збройного конфлікту, зазначив, що ситуація залишається тривожною, і "з кожним днем необхідність запобігання ядерній аварії стає все актуальнішою".

За його словами, інтенсивні консультації щодо укладення узгодженого механізму для збереження ядерної безпеки в Україні шляхом встановлення чітких зобов’язань дотримуватися її головних принципів, тривають уже багато днів, але позитивний результат поки що не досягнутий.

Як повідомляла Енергореформа, ДІЯРУ з посиланням на Центр прогнозування наслідків радіаційних аварій Українського Гідрометцентру ДСНС 21 березня попередила про можливість подальшого погіршення радіаційної ситуації в Зоні відчуження через лісові пожежі, гасіння яких неможливе у зв'язку з російською окупацією території. Пожежі біля ЧАЕС було зафіксовано ще 11 березня.

Гендиректор МАГАТЕ Гроссі після зустрічей в Анталії (Туреччина) з міністрами закордонних справ України та Росії Дмитром Кулебою та Сергієм Лавровим заявив, що агентство готує докладні технічні пропозиції про те, як МАГАТЕ може допомогти у підвищенні безпеки ЗАЕС та ЧАЕС, тісно координуючи свої дії з усіма відповідними сторонами.

ЧАЕС захоплена російськими окупантами з 24 лютого, ЗАЕС – з 4 березня.

Україна неодноразово вказувала на загрозу ядерної безпеки Європі та миру, яку створюють своїми діями російські військові на її ядерних об'єктах, закликаючи міжнародне співтовариство вжити дієвих заходів, аж до закриття неба над Україною.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!