RSS
Новости
30 марта 2022, 17:43
Geely запустила станції заміни акумуляторів для важких електричних вантажівок
Китай активно розвиває бізнес із заміни акумуляторів (англ. battery swap) для електромобілів як альтернативу зарядці машин на зарядних станціях.

Ця технологія поширюється як на легкові електромобілі, але в всі сегменти, зокрема важкі електричні вантажівки.

Китайський виробник автомобілів Geely запустив станції із заміни акумуляторів для електромобілів великої вантажопідйомності. Процес повністю автоматизований і займає лише 5 хвилин. При цьому підйом автомобіля не потрібний.

На бетонозмішувачах, які користуються цією послугою, стоять акумулятори ємністю до 280 кВт*год, що приблизно в 3-4 рази більше, ніж у стандартного легкового електромобіля. Батарея забезпечує близько 190 км. пробігу, а також інші робочі функції машини, такі як перемішування цементу.

Акумулятори поміщені в чорний контейнер, розташований за кабіною водія. Для заміни вантажівка заїжджає під кран, який знімає цей контейнер вагою 3,2 тонни і ставить на його місце інший, із зарядженими батареями.

Geely заявляє, що вартість експлуатації такої вантажівки зі змінними батареями становить 30-40 юанів (5 доларів США) на 100 кілометрів.

Самі станції відносно компактні, займають близько 200 квадратних футів і, завдяки їхній модульній конструкції, можуть бути побудовані швидко. Це робить їх чудовим рішенням для густонаселених міських районів. Сонячні батареї на даху станції забезпечують додаткову енергію.

Чотири китайські компанії - автовиробники Nio і Geely, розробник акумуляторних батарей Aulton і нафтогазовий концерн Sinopec - планують встановити загалом 24000 станцій із заміни батарей у КНР до 2025 року. Сьогодні їх 1400. Крім того, китайський бізнес орієнтований на експорт технології. Зокрема, Nio вже відкрила першу станцію в Європі, а CATL хоче задовольняти попит на світових ринках.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: Telegram
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое