RSS
Новости
1 апреля 2022, 09:45
Під час втечі з ЧАЕС російські солдати вкрали комп'ютери, чайники та сервізи
Під вечір 31 березня російські війська частково покинули територію Чорнобильської атомної електростанції, яку вони захопили 24 лютого. Працівників ЧАЕС вони змусили підписати акт прийому-передавання станції, згідно з яким, станція понад місяць була під "охороною". Тікаючи до Білорусі, окупанти зайнялися мародерством.

Про це в ефірі спільного інформаційного марафону на українських телеканалах повідомив голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Євген Крамаренко.

"Несуттєві рухи (окупантів – ред.) відбулися ще вранці. Почала виїжджати техніка, яка перебувала на майданчику Чорнобильської АЕС. Після того, як частина техніки виїхала, особа, яка була старшою серед них, його прізвище відповідно до акту - Якушев, в нього був позивний "Дев'яностий", запропонував скласти акт та погрожував, що якщо цього не відбудеться, то вони заберуть наших співробітників з собою до Білорусі. Фактично акт підписувався під примусом", - розповів Крамаренко.

Після підписання акту окупанти зайнялися мародерством на ЧАЕС.

"Почали виносити цінні речі, пакувати в техніку, що ще залишилася на майданчику Чорнобильської АЕС, та частково виїжджати. Співробітники в цей час перебували на своїх робочих місцях і їм було заборонено виходити з диспетчерських та кабінетів. Багато речей вони забрали з собою. Тобто свого вони там, наскільки ми знаємо, на території ЧАЕС нічого не лишили, але співробітники бояться виходити за територію та дуже обережно нею пересуваються, бо, можливо, залишені якісь вибухові пристрої. Вони розікрали більш-менш цінні речі - комп'ютери, якісь там кавоварки, чайники, декілька контейнерів з майном, яке перебувало на Чорнобильській АЕС, також вони повантажили на свої автомобілі і вивезли", - зазначив голова Держагентства.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: tsn.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое