RSS
Новости
5 апреля 2022, 10:30
Керівник JP Morgan закликав США розробити енергетичний план Маршалла для Європи
Виконавчий директор JP Morgan Джеймі Даймон у щорічному листі до інвесторів закликав адміністрацію Джо Байдена зайняти більш рішучу позицію проти "нових серйозних геополітичних реалій", що виникають після вторгнення РФ в Україну. За його словами, демократичні країни мають зайняти позицію "проти всіх форм зла".

"Поки я пишу цього листа, війна в Україні вирує вже понад місяць і створює значну кризу біженців. Ми не знаємо, яким це буде в кінцевому підсумку, але військові дії в Україні та санкції проти Росії вже мають значний економічний вплив. Вони сколихнули світові ринки нафти, сировини та сільськогосподарської продукції", - заявив Даймон.

Зазначаючи, що війна може вплинути на геополітику протягом десятиліть, він додав: "Ми повинні протистояти виклику Росії сміливими рішеннями".

Даймон закликав США розробити план Маршалла, який би зменшив залежність Заходу від російського викопного палива, посилаючись на програму допомоги Гаррі Трумена 1948 року, яка допомогла Західній Європі оговтатися від Другої світової війни. 

"Нашим європейським союзникам, які сильно залежать від російських енергоносіїв, потрібна наша допомога.

Як ми бачимо - і знаємо з минулого досвіду - постачання нафти та газу можна легко зірвати фізично або за допомогою додаткових санкцій, що суттєво вплине на ціни на енергоносії. Національна безпека вимагає енергетичної безпеки для нас самих і для наших союзників за кордоном", - написав Даймон.

Керівник банку додав, що відповідь США також має передбачати більший військовий бюджет США та розгортання більшої кількості військ до кордонів НАТО "за потреби", додавши, що уряд США має пообіцяти мільярди доларів на відновлення України та підтримку мігрантів у Європі.

"Америка повинна бути готова до можливості тривалої війни в Україні з непередбачуваними результатами. Треба готуватися до гіршого і сподіватися на краще. Ми повинні дивитися на це як на тривожний дзвінок", - закликає він у листі.

Раніше повідомлялося, що американська ExxonMobil заморозила проєкт «Дальневосточный СПГ»

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: epravda.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое