RSS
Новости
5 апреля, 14:56
"Укренерго" не збирається оголошувати дефолт за своїми кредитними зобов'язаннями
НЕК "Укренерго" не має наміру оголошувати дефолт за своїми кредитними зобов'язаннями.

У цьому запевнив голова правління компанії Володимир Кудрицький.

"Ми не збираємося оголошувати дефолт ні за "зеленими" облігаціями, які ми випустили минулого року, ні за кредитами, які ми взяли у міжнародних чи українських банків. Там, де нам договори дозволяють щось розстрочувати та відкладати, користуючись положеннями контрактів, ми це робимо. Але те, що ми маємо платити, ми дисципліновано платимо", – сказав він.

За його словами, "Укренерго" у майбутньому має намір продовжити роботу на фінансових ринках для відновлення зруйнованої внаслідок російського військового вторгнення інфраструктури.

"Ми хочемо показати надійність нашої компанії. Звичайно, це матиме дуже позитивний ефект у майбутньому, коли нам потрібно буде залучати певні фінансові ресурси для відновлення нашої інфраструктури. Тому ми платитимемо, і бачимо ресурс, завдяки якому ми це робитимемо", – пояснив Кудрицький.

Водночас, глава "Укренерго" зазначив, що електроенергетична галузь в умовах війни зіткнулася з проблемою падіння платіжної дисципліни та зниження ліквідності на ринку.

"І хоча ми зараз спостерігаємо її відносну стабілізацію, необхідно шукати джерела покриття витрат усіх генеруючих, мережевих, розподільних компаній", – зазначив він.

За його словами, відновлення повноцінної оплати "зеленої" генерації у рамках покладених на компанію спецзобов'язань (тариф НЕК на передачу є джерелом компенсації "зеленим") також залежить від можливостей залучення стороннього фінансування.

"Думаю, будуть знайдені одночасно модель фінансування та розуміння, яким чином будуть виглядати платежі до сектору ВДЕ найближчими тижнями, поки ми не переможемо", – резюмував Кудрицький.

Крім того, потенційним джерелом відновлення ліквідності українського електроенергетичного ринку є розкриття експортного потенціалу країни завдяки об'єднанню української та європейської енергосистем.

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних та міждержавних ліній електропередач, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. Корпоративні права НЕК належать державі в особі Міністерства енергетики України.

Раніше повідомлялося, що «Укренерго» відновлює добові аукціони на перетин для експорту е/е в Польщу

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!