RSS
Новости
6 апреля 2022, 10:05
Молдова проведе аукціон для проєктів відновлювальної енергетики на 230 МВт – це майже чверть від пікового споживання країни
В Молдові планують відібрати ВДЕ-проекти загальною потужністю 230 МВт, які отримають фіксований тариф на 15 років. Аукціон буде проведений по принципу "хто перший подав заявку, того і затвердили". Єдиним покупцем чистої електроенергії буде державна компанія «Енергоком».

Енергетичний регулятор Молдови ANRE організує аукціон для запуску масштабних проєктів у сфері відновлюваної енергії. Планується відібрати ВДЕ-проекти загальною потужністю 230 МВт – це майже чверть від пікового споживання країни.

Регулятор визначив квоту в розмірі 70 МВт для СЕС, з яких 50 МВт мають складати СЕС, встановлені на будівлях, а 20 МВт - наземні установки. Ще 15 МВт виділено на вітрову енергетику, 100 МВт на біогазові установки, 5 МВт на гідроелектростанції.

Вибраним проєктам буде призначений фіксований тариф на 15 років. Єдиним покупцем чистої електроенергії буде державна енергетична компанія «Енергоком».  

Молдова значною мірою використовує електроенергію, що імпортується з України та Придністров’я. Згідно зі статистичними даними Міжнародного агентства з відновлюваної енергії (IRENA), станом на кінець 2020 року в країні було лише 5 МВт встановленої сонячної генерації.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: pv-magazine.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое