RSS
Новости
7 апреля, 09:36
Україна повернула в енергосистему ХАЕС-1, працює 8 із 15 атомних енергоблоків – МАГАТЕ
Україна підключила до енергосистеми енергоблок №1 Хмельницької АЕС, внаслідок чого в енергосистемі працює вісім з 15 наявних енергоблоків. Про це повідомило Міжнародне агентство з ядерної енергії (МАГАТЕ) з посиланням на українського ядерного регулятора ДІЯРУ.

"Україна заявила, що роботу одного з двох блоків Хмельницької атомної електростанції було відновлено після технічного обслуговування", – йдеться у щоденному повідомленні МАГАТЕ по Україні від 6 квітня.

У МАГАТЕ зазначили, що наразі працюють вісім реакторів, у тому числі два на підконтрольній Росії Запорізькій АЕС, три – на Рівненській АЕС, два на Южно-Українській АЕС та один на Хмельницькій АЕС.

"Сім інших реакторів зупинено на регулярне технічне обслуговування або утримуються в резерві", – пояснило агентство.

Україна зупинила енергоблок №1 Хмельницької АЕС 2 квітня, він залишався у роботі після виведення в ремонт енергоблока №2 з 18 лютого на планово-попереджувальний ремонт тривалістю орієнтовно 92 дні.

Перед цим, за даними МАГАТЕ, було виведено у ремонт енергоблок №2 Рівненської АЕС.

Раніше НАЕК "Енергоатом" повідомляла, що три енергоблоки ЗАЕС виведено в резерв після окупації станції російськими загарбниками з 4 березня, лише один перебуває у ремонті.

Хмельницька АЕС у складі двох енергоблоків (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт розташована у Нетішині (Хмельницька обл.).

Загалом в Україні 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!