RSS
Новости
7 апреля 2022, 12:35
Російський ЛУКОЙЛ попередив про можливу зупинку НПЗ через проблеми зі збутом палива
Через західні санкції великі російські нафтокомпанії, що зазнають серйозних проблем з відвантаженням палива, можуть зіткнутися із зупинкою роботи НПЗ.

Очільник та співвласник другого за розміром нафтопереробника ЛУКОЙЛ Вагіт Алекперов у листі віце-прем'єру Олександру Новаку попереджає про такі наслідки через брак потужностей для зберігання палива. Щоб уникнути цього, компанія хоче перенаправити надлишок мазуту на ТЕЦ та пропонує тимчасово скасувати високі штрафи за негативний вплив на екологію. 

Алекперов у листі зазначив, що внаслідок санкцій «відбулося різке зниження обсягів відвантаження мазуту і, як наслідок, утворення надлишку даного палива у сховищах».

У березні експорт мазуту з РФ знизився в 1,5 рази у порівнянні з лютим, через труднощі з логістикою та оплатою постачання. У країні утворився надлишок палива –  близько 1,5 млн, що призвело до заповнення доступних сховищ. 

Резервуарний парк на НПЗ та нафтобазах досить обмежений, і для зберігання мазуту підходять не всі резервуари, оскільки потрібне використання підігрівачів та додаткової теплоізоляції. Мазут є залишковим продуктом перероблення нафти, знизити його кількість без загального зниження завантаження НПЗ неможливо. Якщо обмеження постачання триватиме далі, НПЗ будуть змушені знижувати завантаження та випуск у тому числі товарних нафтопродуктів.

Щоб розвантажити НПЗ, глава ЛУКОЙЛу пропонує тимчасово перенаправити обсяги мазуту як паливо на ТЕЦ.

Переведення ТЕЦ на мазут є для енергетиків вимушеним заходом: зазвичай його використовують лише у випадку, якщо є перебої з постачанням газу. 

Виробництво мазуту у РФ за підсумками 2021 року становило понад 40 млн тонн. Близько 80% виробленого мазуту експортувалося з РФ, але суттєве зростання цін призвело до зниження його конкурентоспроможності: за підсумками березня середня європейська ціна перевищила 600 доларів за тонну (у 2021 році вартість становила 400 доларів за тонну). 

При цьому через збільшення використання мазуту на ТЕЦ, нафтокомпаніям доведеться платити більше за негативний вплив на навколишнє середовище.

У зв'язку з цим ЛУКОЙЛ пропонує частково знизити штрафи для таких випадків, так само як і для спалювання попутного нафтового газу. На тлі санкцій закордонні трейдери стали відмовлятися від постачання нафтового газу, тому виникла проблема його утилізації. Якщо високі штрафи збережуть, російській нафтовій галузі доведеться зіткнутися з додатковими багатомільярдними платежами.

Нафтокомпанія ЛУКОЙЛ володіє чотирма НПЗ у Росії і є другим після «Роснафти» найбільшим нафтопереробником у РФ, у 2021 році вона переробила близько 43 млн тонн нафти.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое