RSS
Тренды
7 апреля, 14:52
«Великодній енергетичний пакет» німецького уряду
Уряд ФРН опублікував низку законодавчих ініціатив (так званий «Великодній пакет»), спрямованих на прискорення розвитку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

Один із законопроектів має назву: «Проект закону про невідкладні заходи щодо прискореного розширення використання відновлюваних джерел енергії та інших заходів в електроенергетичному секторі».

Чим пояснюється невідкладність? По-перше, кліматичною загрозою, по-друге, необхідністю забезпечення «енергетичного суверенітету».

Зазначимо, що історично ВДЕ розвивалися в Німеччині з випередженням графіка, тобто цілі, встановлені в колишніх редакціях закону про відновлювані джерела енергії (EEG), досягалися раніше терміну або переглядалися у бік збільшення.

Наприклад, у другій половині 2019 року німецький уряд затвердив «Програму захисту клімату» (Klimaschutzprogramm 2030), в якій серед іншого передбачалося розширення фотоелектричної сонячної енергетики до 98 гігават (ГВт) до 2030 року. У листопаді 2021 року у новій «Коаліційній угоді» цю мету було піднято до 200 ГВт. За підсумками минулого року вона становила 59 ГВт.

У чинній редакції закону про ВДЕ частка відновлюваних джерел у споживанні електроенергії у ФРН має досягти 65% до кінця 2030 року. Поправки передбачають значне підвищення планки. ВДЕ покликані забезпечити 80% споживання електроенергії (близько 600 терават-годин) до 2030 року та майже 100% до 2035 року. Відповідно до тексту законопроекту, до 2030 року встановлена ​​потужність наземних вітрових електростанцій має досягти 115 ГВт, сонячних 215 ГВт. Потужності офшорної вітроенергетики повинні становити як мінімум 30 ГВт у 2030 р., 40 ГВт до 2035 р. та 70 ГВт до 2045 р.

З 2026 року потужності наземної вітроенергетики мають щорічно збільшуватись на 10 ГВт, а сонячної енергетики на 22 ГВт!

Чи реально досягти цих цілей?

Хоча, як зазначено вище, історично ВДЕ розвивалися з випередженням графіка, забезпечити таке стрімке прискорення за такі короткі терміни буде складно. Так, у 2021 році німці запровадили 5,3 ГВт сонячних електростанцій, і це стало дуже добрим результатом, а тепер потрібно буде вводити щороку у кілька разів більше.

Щоб прискорити розповсюдження ВДЕ у Законі закріплюється принцип, згідно з яким використання відновлюваних джерел енергії «відповідає першорядним суспільним інтересам і служить громадській безпеці». Знімається низка регуляторних бар'єрів. Розвиток мережного господарства підпорядковується планам розширення ВДЕ.

Однак, якщо раніше розвиток ВДЕ у ФРН фінансували споживачі електроенергії, сплачуючи встановлену законом «надбавку на ВДЕ» (EEG-Umlage), то у майбутньому відновлювані джерела фінансуватимуться з урядового «Фонду енергетики та клімату». Кошти цього фонду переважно формуються з допомогою надходжень від національної торгівлі квотами на викиди.

Новий законопроект має відбутися процедури затвердження в органах законодавчої влади. Планується, що закон набуде чинності на початку 2023 року.

Раніше повідомлялося, що ВЕС у Німеччині згенерували 20,6 ТВт*год за місяць та встановили рекорд з виробництва електроенергії

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!