RSS
Новости
8 апреля, 09:37
МАГАТЕ готує місію для незалежної оцінки радіаційного стану на місці окопів військ РФ у зоні ЧАЕС
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) готове якнайшвидше направити свою місію до зони Чорнобильської АЕС для проведення незалежної радіологічної оцінки на місці будівництва російськими військами фортифікаційних споруд на забрудненій території поблизу станції.

"Дуже важливо, щоб МАГАТЕ здійснило поїздку до Чорнобиля, щоб ми могли вжити термінових заходів для допомоги Україні у гарантуванні ядерної безпеки. Я в тісних консультаціях з нашими українськими колегами, щоб якнайшвидше організувати такий візит", – запевнив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, слова якого наводяться у щоденному повідомленні агенції з України у четвер увечері.

МАГАТЕ зазначило, що ознайомилося з нещодавно поширеними українською владою кадрами з безпілотника, де, як стверджується, видно укріплення, вириті російськими військами в зоні відчуження, але може зробити незалежну радіологічну оцінку лише після того, як його експерти будуть на місці.

При цьому МАГАТЕ вкотре наголосило, що досі не може підтвердити повідомлення про те, що російські військові отримали високі дози радіації під час перебування у Чорнобильській зоні відчуження.

За словами Гроссі, МАГАТЕ також має терміново направити на місце проведення своїх експертів з ядерної безпеки, щоб вони власноруч оцінили стан ЧАЕС та відновили там онлайн-моніторинг, який було перервано з моменту захоплення станції.

В агентстві наголосили, що з виведенням російських військових із зони відчуження Україна розпочала процес відновлення регуляторного контролю над АЕС.

Як повідомлялося, війська РФ залишили зону ЧАЕС 31 березня після п'ятитижневого перебування в ній з часу захоплення на початку війни 24 лютого. Зараз там працюють українські військові, які, зокрема, займаються розмінуванням.

Під час перебування в зоні російські військові будували фортифікаційні споруди на великій площі, яка зараз уточнюється, зокрема в Рудому лісі, найбруднішій точці зони. На думку, зокрема голови ДАЗВ Євгена Крамаренка, ризик серйозного зараження військових і техніки від таких дій високий. Водночас, за його словами, під час відходу від Києва російські війська через Чорнобиль вивели приблизно 10 тисяч одиниць важкої техніки, яка, як і військові, теж могла бути радіаційно заражена під час руху небезпечною територією.

Раніше повідомлялося, що під час втечі з ЧАЕС російські солдати вкрали комп'ютери, чайники та сервізи

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!