RSS
Новости
8 апреля 2022, 11:30
Оператор ГТС України заявляє про ризик втрати третини транзиту в ЄС через дії окупантів на КС "Новопсков"
Оператор ГТС України (ОГТСУ) повідомляє про грубі втручання представників Росії та підконтрольних їм незаконних збройних формувань "ЛНР" в операційну роботу та технологічні процеси транспортування газу через компресорну станцію (КС) "Новопсков" у Луганській області.

"КС "Новопсков" – це важливий об’єкт для організації транспортування газу споживачам Донецької та Луганської областей. Також через цю станцію проходить майже третина транзиту до Європи з газовимірювальної станції (ГВС) "Сохранівка", – йдеться у повідомленні ОГТСУ в п'ятницю.

Згідно з ним, зафіксовано низку дій з боку окупантів, які передбачають зміни в роботі комунікаційного обладнання та технологічних режимів, що фактично може призвести до втрати операційного контролю над обладнанням КС.

"Це призведе до значних ризиків цілісності газотранспортної системи, стабільності режимів транспортування газу, та в результаті – до неможливості виконання транспортування газу через КС, зокрема в межах транзитного контракту", - пояснив Оператор ГТС України.

Українська компанія закликала представників агресора утриматися від подальшого тиску на її працівників та втручання у роботу КС.

"В іншому випадку, в разі втрати операційного контролю, ОГТСУ з метою збереження цілісності та безпечної роботи ГТС буде змушений зупинити роботу цього об’єкта. Зупинення КС "Новопсков" означає зупинку транзиту через ГВС "Сохранівка". Відповідальність за наслідки – на Російській Федерації", - наголошується в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Галущенко назвав великі енергооб'єкти, втрачені через війну

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!