RSS
Новости
8 апреля, 15:41
НКРЕКП хоче продовжити розслідування на ринку електроенергії та газу в умовах військової агресії РФ, схвалила зміни до порядку їх проведення
НКРЕКП пропонує запровадити електронний документообіг під час розслідувань порушень законодавства на ринку електроенергії та газу, що дозволить проводити їх в умовах воєнного часу та пов’язаних з ним обмежених можливостей поштового листування.

Відповідний проект постанови про внесення змін до Порядку розслідування порушень законодавства щодо функціонування ринків електричної енергії та природного газу, затверджений постановою НКРЕКП № 1760 від 23 вересня 2020 року, регулятор схвалив на своєму засіданні 8 квітня.

Проект регуляторного акту буде оприлюднено на сайті НКРЕКП для отримання зауважень на пропозицій.

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та введенням в Україні воєнного стану, поштові доставлення кореспонденції ускладнилися, що, у свою чергу, призводить до збільшення часу їх доставлення, або взагалі є неможливими, пояснила необхідність прийняття такого рішення НКРЕКП в обгрунтуванні до проекту постанови.

Таким чином, пропонується внести зміни до Порядку розслідування в частині здійснення документообігу в електронній формі з накладанням кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи суб’єкта господарювання та/або кваліфікованої електронної печатки суб’єкта господарювання, йдеться в обгрунтуванні.

Зокрема, зазначається, що повідомлення про початок розслідування надсилається суб’єкту розслідування шляхом направлення листа на його електронну поштову адресу в електронній формі з накладанням кваліфікованого електронного підпису члена НКРЕКП.

Напередодні НКРЕКП відмінила прийняті 22 лютого постанови про початок розслідування діяльності низки учасників ринку е/е, а саме НАЕК "Енергоатом", трьох генкомпаній "ДТЕК" ("Дніпро-", "Захід-" та "Східенерго"), а також трьох трейдерів – "Д.Трейдинг", "Юнайтед Енерджі" та "Південь Енерго Збут"

Комісія аргументувала таке рішення неможливістю забезпечити процедуру проведення розслідування в умовах воєнного часу.

Вона зазначила, що зокрема, не мала змоги надіслати суб’єктам розслідування рекомендованими листами повідомлення про початок розслідування або вручити їх нарочно.

Раніше повідомлялося, що НКРЕКП просять надати операторам зв'язку інформацію щодо відновлення електропостачання на звільнених територіях

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!