RSS
Новости
11 апреля, 14:27
ЦСВЯП не пошкоджене та готове прийняти паливо після війни - Котін
Окупанти, виходячи з території ЧАЕС, знищили багаторічний архів станції, пошкодили серверні приміщення, що обробляли інформацію з АСКРО, та офісні приміщення.

Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) під час окупації військами рф в цілому не постраждало, наразі вживаються заходи з підготовки до прийому палива одразу після завершення військового стану.

Про це повідомила НАЕК "Енергоатом".

"Загалом сховище не постраждало, його периметр не пошкоджено. Все обладнання, комп’ютерна та інша спеціальна техніка – на місці. Водночас наявні ознаки мародерства: пошкоджено кілька дверей, зникли деякі побутові пристрої", – описали ситуацію в "Енергоатомі".

Глава НАЕК Петро Котін під час відвідання ЦСВЯП провів нараду щодо оцінки ситуації на об’єкті, затвердив план відновлення його роботи у найкоротші терміни з тим, щоб воно було готове приймати відпрацьоване ядерне паливо з трьох українських АЕС відповідно до графіку одразу після завершення воєнного стану, зазначено у повідомленні. 

Однак, російськи окупанти суттєво пошкодили серверні приміщення, що займалися обслуговуванням та обробкою інформації з автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО).

Нагадаємо, війська рф утримували Зону відчуження з 24 лютого до 31 березня. Пограбували новітню Центральну аналітичну лабораторію в Чорнобилі вартістю 6 млн євро.

Раніше повідомлялося, що ЦСВЯП прийме перші три контейнери з відпрацьованим паливом наприкінці квітня 2021 року 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!