RSS
Новости
12 апреля 2022, 14:52
Дефіцит ліквідності енергоринку становить 250 млн євро на місяць - Галущенко
Незважаючи на виняткову стійкість енергосистеми України, яку вона демонструє з самого початку війни, спостерігається падіння фінансової стійкості енергоринку, констатував міністр.

Падіння рівня платежів в умовах розпочатої росією війни спровокувало дефіцит ліквідності на енергоринку України в розмірі близько 250 млн євро на місяць.

Такі дані міністр енергетики Герман Галущенко оприлюднив, виступаючи на організованому Енергетичним співтовариством у Відні в понеділок заході з безпеки і стабільності українського енергосектора.

"Ми робимо все можливе, щоб зберегти ринок електроенергії, зокрема, розглядаємо кілька варіантів. По-перше, ми звернулися до міжнародних фінансових організацій з відповідним запитом про необхідність близько 250 млн євро на місяць для підтримки енергоринку", - сказав він

Міністр додав, що дефіцит можна покрити за рахунок фінансової допомоги партнерів, а також за рахунок розширення експорту української електроенергії в Європу.

Очільник Міненерго зазначив, що другим варіантом вірішення проблеми може бути дозвіл комерційного експорту електроенергії з України в значущих обсягах, що дало б змогу суттєво знизити розміри цих потенційних кредитів.

"Тому, звичайно, ми дуже зацікавлені в тому, щоб якомога швидше отримати цю можливість для комерційного обміну", – підкреслив Галущенко.

За даними міністра, на початку війни був зафіксований спад електроенергії на 35%, а платежів – приблизно на 60%. Відсутність ліквідності може призвести до краху і банкрутства всієї енергосистеми, зазначив він.

Водночас Галущенко наголосив, що Україна не має наміру відмовлятися від ринкової моделі на користь ринку з ручним керуванням, яким він був раніше.

"Відновлення нормального ринку займе багато часу і потребуватиме дуже багато зусиль", – зазначив очільник Міненерго.

Раніше повідомлялося, що Україна повністю забезпечена енергоресурсами для проходження ізольованого режиму

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое