RSS
Тренды
13 апреля 2022, 09:20
До 2031 року глобальні потужності з виробництва електролізерів зростуть у десятки разів – Guidehouse Insights
Компанія Guidehouse Insights опублікувала дослідження перспектив ринку електролізерів – пристроїв, що розщеплюють молекули води на водень та кисень за допомогою електричного струму. До кінця 2022 року глобальні потужності становитимуть лише 1,3 ГВт, вважають автори. Проте до 2031 року вони зростуть у десятки разів – до 104,6 ГВт.

«Очікується, що ринок електролізерів колосально виросте протягом прогнозного періоду. Передбачається, що це зростання обумовлено такими факторами, як зниження капітальних витрат, зниження вартості сировини та загальна тенденція до декарбонізації. Крім того, такі заходи, як субсидії, обмеження на використання викопного палива та податки на викиди вуглецю можуть ще більше стимулювати ринок», — пишуть аналітики Guidehouse.

Автори прогнозують, що на ринку електролізерів лідером стане Європа, на другому та третьому місті опиняться Азіатсько-Тихоокеанський регіон (АТР) та Північна Америка.

На сьогодні у світі оголошено про багато великомасштабних проєктів із виробництва електролізерів.

Наприкінці березня поточного року компанія Siemens Energy оголосила, що на своєму майданчику в Берліні з 2023 року розпочне виробництво PEM електролізерів. 

У жовтні минулого року німецький концерн Thyssenkrupp заявив, що збільшить потужності з випуску електролізерів до 5 ГВт на рік. У тому ж місяці британська ITM Power повідомила, що також вироблятиме 5 ГВт електролізерів на рік.

У травні 2021 року французька компанія McPhy Energy SA, "фахівець з виробництва водню з нульовим вуглецевим слідом", повідомила, що відкриє фабрику з виробництва електролізерів потужністю 1 ГВт на рік у Франції. Також у травні 2021 року американська Cummins оголосила, що збудує в Іспанії завод з випуску PEM-електролізерів потужністю приблизно 500 МВт/рік, але «з можливістю масштабування до більш ніж 1 ГВт/рік» спільно з іспанським енергетичним концерном Iberdrola.

Норвезька Nel планує розширити свої виробничі потужності до 2 ГВт, а американська Plug Power має намір виробляти 3 ГВт електролізерів на рік на своїх заводах у США, Південній Кореї та Австралії. Великі плани з виробництва електролізерів у Китаю (Sinopec, LONGi), розвиває їх також Індія.

Раніше повідомлялося, що встановлена ​​потужність ВДЕ-електростанцій у світі перевищила 3000 ГВт за підсумками 2021 року

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое