RSS
Новости
15 апреля, 17:36
Румунія готує законодавчі зміни для розблокування видобутку газу в Чорному морі
Румунія просунулась з планом розблокувати газові проєкти в Чорному морі, оскільки Європа шукає нові енергетичні ресурси для зменшення залежності від РФ після її вторгнення в Україну.

Як повідомляє Bloomberg, правляча коаліція досягла угоди щодо законопроєкту, який довго відкладався, про внесення поправок до закону про прибережну діяльність, спрямованих на збільшення інвестицій і розблокування проєктів з видобутку газу в Чорному морі, що застопорилися.

Заплановані зміни мають скоротити діапазон прогресивного оподаткування та дозволити більші відрахування для стимулювання інвестицій.

Законодавці можуть прискорити розгляд законопроєкту після того, як компанія Black Sea Oil & Gas SRL заявила, що готова почати видобуток, як тільки закон набуде чинності, і очікується, що щорічно поставлятиметься близько 1 млрд кубометрів газу.

Законопроєкт буде представлений на затвердження парламенту у п'ятницю.

Набагато більший проєкт "Нептун", оператором якого є OMV Petrom, також готовий до подальшого розвитку. Оператор заявив, що остаточне інвестиційне рішення може бути ухвалене на початку наступного року, а видобуток розпочнеться через чотири роки.

Родовище, запаси якого оцінюються у 100 млрд кубометрів газу, може забезпечити повну незалежність країни від поставок із РФ. 

Раніше повідомлялося, що італійська нафтогазова компанія домовилася про збільшення видобутку газу в Єгипті

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: biz.censor.net.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!