RSS
Новости
16 апреля 2022, 16:36
Росіяни не поспішають з ремонтом нафтового терміналу для казахської нафти
Ремонтні роботи на терміналі КТК триватимуть до кінця квітня.

До кінця квітня може тривати ремонт морського термінала Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК), вважає міністр енергетики Казахстану Болат Акчулаков.

«Ми поставили 15 квітня як проміжний рубіж, було б добре, якби до цього часу все доробили. Але вони ще навіть не розпочали ремонт, тому це може бути до кінця квітня», — сказав Акчулаков в інтерв'ю Bloomberg. За його словами, відомство розраховує отримати більше ясності щодо перебігу ремонтних робіт на КТК з 20 по 25 квітня, але, якщо ремонтні роботи триватимуть до травня, «це буде погано».

Якщо трубопровід КТК не зможе відновити повномасштабну роботу цього року, то Казахстану доведеться скоротити план видобутку нафти на 2022 рік приблизно на 2,5 млн. тонн від раніше запланованих 87,5 млн. тонн, зазначив міністр.

На початку березня Акчулаков говорив, що обсяг видобутку нафти в 2022 році складе 87,5 млн. тонн, але через місяць міністерство національної економіки Казахстану переглянуло прогноз у бік зменшення на 1,8 млн. тонн, до 85,7 млн. тонн нафти.

23 березня КТК повністю призупинив навантаження нафти на терміналі у зв'язку з виявленими та можливими пошкодженнями виносних причальних пристроїв (ВПЗ) через несприятливі погодні умови. 28 березня консорціум відновив прийом нафти до системи Тенгіз-Новоросійськ на мінімальній продуктивності, а також навантаження танкерів через ВПУ-1.

Передбачалося, що ремонтні роботи на ВПУ-2 та ВПУ-3 триватимуть не менше ніж 3-4 тижні, нагадує «Інтерфакс-Казахстан». За даними Міненерго Казахстану, втрати видобутку у зв'язку з цим можуть становити близько 320 тис. б/д (загалом 1,3 млн тонн), якщо ремонт триватиме до кінця квітня.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: Telegram
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое