RSS
Новости
18 апреля 2022, 09:17
Електричний безпілотник Stalker XVE компанії Lockheed Martin встановив новий рекорд за тривалістю перебування у повітрі
Підрозділ відомої американської компанії Lockheed Martin — Skunk Works, що займається розробкою нових технологій, встановив новий рекорд. Створений фірмою безпілотний літальний апарат Stalker XVE зміг протриматися у повітрі протягом 39 годин, 17 хвилин та семи секунд. Це довше, ніж досягнення будь-якого іншого безпілотника 2-го класу — апарату вагою від 5 до 25 кілограмів.

Перші безпілотні літальні апарати серії Stalker з'явилися ще у 2006 році. Від того моменту, фахівці компанії Lockheed Martin постійно модернізували свої твори, підвищуючи надійність і забезпечуючи їх додатковими можливостями. Останній апарат цієї серії, Stalker XVE, досить мобільний — у розібраному вигляді він міститься у дві пластикові коробки. Скласти апарат може одна людина яка може бути й оператором.

Конструкція безпілотника Stalker XVE є модульною, її можна конфігурувати під виконання завдань поточної місії. Вага апарату становить близько 20 кілограмів, електричний двигун живиться від пропанового паливного елемента SOFC (Solid Oxide Fuel Cell). У повітря безпілотник може підіймати корисний вантаж вагою до 2.5 кілограм, у ролі якого може виступати додаткова батарея, що збільшує час польоту на 4 години.

Максимальна швидкість польоту безпілотника Stalker XVE становить 93 кілометри на годину, він може підійматися на висоту до 3658 метрів. А запуск апарата в повітря може бути здійснений за допомогою катапульти, іншого літального апарату або самостійно в режимі вертикального зльоту та посадки.

Для рекордного польоту, який відбувся 18 лютого 2022 року на полігоні Santa Margarita Ranch у Каліфорнії, безпілотник Stalker XVE був укомплектований паливним елементом та додатковим баком зі зрідженим пропаном, встановленим під крилом апарату. У всьому іншому апарат нічим не відрізнявся від базового варіанта.

Зараз встановлений рекорд ще має неофіційний характер. Але представники компанії Lockheed Martin вже звернулися до відповідних організацій, Federation Aeronautique Internationale (FAI) та National Aeronautic Association, для сертифікації та визнання нового рекорду як офіційний.

Раніше повідомлялося, що Shell у партнерстві зі ScottishPower побудує морські ВЕС потужністю 5 ГВт

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: atomic-energy.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое