RSS
Новости
18 апреля, 09:47
В Північній Америці та Європі продовжується стійке зростання цін договорів купівлі сонячної та вітрової енергії
Платформа LevelTen Energy – організація, що займається структуруванням договорів купівлі-продажу сонячної та вітрової енергії (PPA) – опублікувала індекси споживчих цін (PPA Price Index) для Європи та Північної Америки у першому кварталі 2022 року.

У звіті LevelTen Energy відзначається зростання цін у корпоративних договорах у зазначених регіонах. Підвищення індексів PPA можна було спостерігати й минулого року, тобто це довгострокова тенденція, зумовлена низкою причин.

Автори зазначають, що у Північній Америці ціни PPA протягом першого кварталу 2022 року зросли в середньому на 9% майже до 40 доларів за МВт*год та на 28,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. 

Зростання цін зумовлено підвищенням цін на компоненти та транспортні послуги, а також логістичними питаннями, що виникли внаслідок пандемії коронавірусу та російського вторгнення в Україну.

Проте високий попит на довгострокові договори купівлі-продажу електроенергії зберігається. Таким чином покупці намагаються зменшити наслідки зростання гуртових цін на електроенергію та природний газ, а також вирішують свої завдання у сфері сталого розвитку. 

У Європі протягом першого кварталу 2022 року ціни договорів на вітрову та сонячну електроенергію зросли в середньому до 57 євро за МВт*год, або на 27,5% у річному обчисленні. Наприклад, ціни сонячних PPA у Німеччині зросли на 25% і встановилися на рівні 60 євро за МВт*год, в Іспанії зростання за рік склало 11,8%, і індекс сонячних цін досяг 38 євро за МВт*год.


Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!