RSS
Новости
18 апреля 2022, 14:50
На розворот Росією нафтогазових потоків із Європи на Схід потрібні роки
У Росії впевнені, що після отриманих санкцій найперспективнішими ринками для збуту енергоносіїв для них є країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Але щоб переорієнтувати потоки знадобляться роки. Про це пишуть РосЗМІ.

Зокрема, як перспективні розглядаються Китай та Індія. Крім того, російське паливо може експортуватися на Близький Схід та Латинську Америку.

Проте розворот експортних сировинних потоків Схід не можна здійснити одномоментно. На прокладання нових трубопроводів піде не один рік.

"По-друге, наші азіатські партнери чудово усвідомлюють ті геополітичні труднощі, з якими зіткнувся російський експорт на західному напрямку, і, користуючись цим, вимагають від Москви суттєвих знижок, що знижують вигоду від такої торгівлі", - попереджає аналітик Вищої школи управління фінансами Михайло Коган.  

Про значні витрати на нову інфраструктуру нагадує також експерт Amarkets Артем Дєєв. Поворот на Схід передбачає будівництво нових магістралей, флоту для перевезення нафти та ЗПГ, а також розширення пропускної спроможності "Транссибу".

"Переорієнтація на схід може зайняти тривалий час, оскільки будівництво інфраструктури вимагатиме великих інвестицій протягом багатьох років", - говорить Дєєв.

Нагадаємо, Росії доводиться продавати нафту все з більшими знижками. Євросоюз планує запровадити поетапне ембарго на російську нафту, проте переговори про це розпочнуться не раніше кінця президентських виборів у Франції. Крім проблем із реалізацією нафти, у Росії також проблеми із продажем газу. Падають як експорні поставки, так і поставки на внутрішній ринок.

Раніше повідомлялося, що росіяни не поспішають з ремонтом нафтового терміналу для казахської нафти

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое