RSS
Новости
20 апреля 2022, 12:20
Найбільший високотемпературний електролізер побив рекорд ефективності
У 2015 році німецький металургійний гігант Salzgitter AG почав розробляти проєкт SALCOS® (Salzgitter Low CO2 Steelmaking) із декарбонізації виробництва сталі за допомогою природного газу та водню. Salzgitter планує відмовитися від доменних печей та повністю перейти на нові технології до середини 2030-х років, скоротивши викиди CO2 під час виробництва сталі на 95%.

Зелений водень відіграє важливу роль у цій стратегії.  Salzgitter AG встановила на своєму майданчику найбільший високотемпературний електролізер, для роботи якого, крім відновлюваної енергії, використовується також тепло сталеливарного виробництва. Проєкт, названий GrInHy2.0, фінансується Європейським Союзом.

«Протягом багатьох місяців ми працювали разом із нашими партнерами. Тепер ми досягли ще одного важливого етапу», — каже Саймон Круп із Salzgitter Mannesmann Forschung. «Вперше у світі електролізер виробив 200 нм3 зеленого водню за годину. Ми також можемо підтвердити, що електричний ККД досяг 84% LHV. Це рівень ефективності, якого ще ніхто не досягав. Для порівняння: інші технології електролізу досягають ККД лише близько 60% LHV».

Високотемпературний електролізер розроблений та виготовлений німецькою компанією Sunfire. Заснований на інноваційній технології SOEC. Пристрій використовує ВДЕ-електроенергію для розщеплення води на водень та кисень. 

"Наш електролізер працює при температурі 850 ° C та використовує тепло виробництва сталі Salzgitter", - пояснює Костянтин Шварце, керівник відділу великих систем у Sunfire. «От чому наш високотемпературний електролізер вимагає набагато менше електроенергії для виробництва водню у більших масштабах, ніж традиційні технології. У рамках GrInHy2.0 ми нарешті змогли продемонструвати високу ефективність у мегаватному масштабі».

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое