RSS
Новости
20 апреля 2022, 16:49
Російська влада у відповідь санкції Заходу має намір дозволити безкарне промислове забруднення природного середовища
Російська влада обговорює пом'якшення екологічних вимог до підприємств, щоб підтримати бізнес у РФ на тлі західних санкцій.

Це випливає з протоколу засідання комісії Держради РФ з екології від 29 березня. Заходи направлені на розгляд до профільних відомств.

У документі запропоновано у рази знизити коефіцієнти плати за негативний вплив на навколишнє середовище (НВОС). Простіше кажучи, йдеться про промислові викиди заводів. Сьогодні для таких підприємств застосовуються здебільшого два коефіцієнти до ставки плати: 100 та 25. Перший застосовують, якщо завод має значний негативний вплив на екологію — наприклад, для компаній у сферах металургії, хімічної промисловості, поховання відходів. Другий - для компаній, вплив викидів яких незначний. Відповідно до протоколу, коефіцієнт 100 пропонується знизити до 25, а 25 - до п'яти.

За словами голови Громадської ради при Мінприроди Олександра Закондиріна, 2021 року плата підприємств за НВОС склала 19 млрд рублів, 2020-го — 17,6 млрд.

Також у протоколі сказано про пропозицію запровадити мораторій на забезпечення автоматичного контролю викидів.

У Мінпромторгу розповіли, що приблизна вартість системи контролю промислових викидів з установкою, включаючи постачання, монтаж та пусконалагоджувальні роботи, до лютого 2022 року становила близько 30 млн рублів. Зі зміною економічної обстановки вартість цих робіт може становити понад 40 млн рублів, вважають у міністерстві. Раніше в РСПП оцінювали установку датчиків на великих підприємствах в цілому по країні 300 млрд рублів.— Уряд веде послідовну роботу з підтримки бізнесу та зниження адміністративних бар'єрів, — прокоментувала ініціативи влади представник віце-прем'єра РФ Вікторія Абрамченко.

Вона додала, що вже підготовлені заходи щодо пролонгації проекту “Чисте повітря” та реалізації модернізації підприємств на два роки – це, зокрема, підтримає підприємства в умовах зовнішнього економічного тиску. Водночас, як зазначала віце-прем'єр, екологічні проекти не будуть зупинені, додала її представник.

У Мінприроди запропоновані на комісії Держради заходи не підтримали. У відомстві наголосили, що зниження коефіцієнтів виплати за шкоду навколишньому середовищу в рази призведе до того, що компанії просто не будуть зацікавлені у впровадженні природоохоронних технологій.

— Все це спричинить порушення основних принципів охорони навколишнього середовища, встановлених законодавством, та порушення прав громадян, — сказали у міністерстві.

У Мінприроди виступили проти повного мораторію на встановлення автоматичного контролю викидів. Таку позицію поділяють і у Мінпромторгу.

Проте у Держдумі вважають, що додаткові заходи підтримки бізнесу слід розглянути. Запропонований тимчасовий мораторій на посилення контролю викидів можливий, якщо підприємства дійсно використовуватимуть це для зниження внутрішніх витрат, і послаблення не виллється у зневагу до природоохоронного законодавства, вважає заступник голови комітету Держдуми з екології, природних ресурсів та охорони навколишнього середовища Георгій Арапов.

Пропозиції, озвучені на Держраді, виглядають цілком помірними, погоджується президент ФРСП “Прогрес” Кирило Терентьєв. При цьому, на його думку, будь-які зміни в екологічній безпеці слід реалізовувати лише після ретельних розрахунків. Крім того, важливо чітко позначати терміни послаблень, щоби тимчасові пом'якшення не стали постійними, підкреслив експерт.

Раніше повідомлялося, що в ЄС ціна квот на викиди СО2 наблизилася до 90 євро за тонну

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrrudprom.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое