RSS
Новости
21 апреля 2022, 12:20
Сховище відпрацьованого ядерного палива повністю готове до роботи, – "Енергоатом"
Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) в Зоні відчуження ЧАЕС готове до роботи. Про це сказав очільник НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.

Зазначається, що 16 квітня відновили постійне електропостачання, перевірили все обладнання та прилади – все працює в нормальному режимі.

"В принципі, нам ніщо не заважає завершити роботи, розпочаті до війни, та починати приймати туди ВЯП. 9 березня ми мали отримати ліцензію від регулятора, але все це відклалося. Проте я думаю, що ми її отримаємо найближчим часом. Єдине, що нам зараз заважає, – це заборона перевезення ядерних матеріалів територією України. Через воєнний стан. Більш критичне питання – щоб туди не повернулись орки", – повідомив він в інтерв'ю виданню.

За його словами, якщо відповідний дозвіл буде отриманий, розпочнеться транспортування палива на майданчик сховища.

"Якщо ж ні (через небезпеку таких перевезень) – тоді ми все одно вивантажуватимемо паливо та будемо зберігати його на території станцій. Є технології й рішення для такого тимчасового зберігання. Тримати там паливо ми зможемо до одного року", – додав Котін. 

Раніше повідомлялося, що "Енергоатом" після відновлення контролю над ЦСВЯП продовжить роботу з отримання дозволу ДІЯРУ на його експлуатацію

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: biz.censor.net.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое