RSS
Новости
21 апреля, 12:47
Опалювальний сезон 2022/2023 Україна пройде без російських енергоносіїв
Наступний опалювальний сезон Україна пройде без будь-яких російських енергоносіїв. Про це повідомляє Міненерго у Фейсбуці.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, перше, що треба зробити, – зупинити війну, а для того, щоб її зупинити, потрібно перекрити Росії вентиль її фінансування.

«Для цього ЄС потрібно відмовитися від купівлі російських енергоресурсів. Ембарго на імпорт вугілля – перший, але недостатній крок. Це лише 4 млрд євро, між тим як газ та нафтопродукти коштують більше 87 млрд євро на рік для Європи», – зазначив Галущенко.

Одним із засобів позбутися енергетичної залежності від Росії також стане експорт української електроенергії до європейських країн, який ми зможемо розпочати завдяки об’єднанню з ENTSO-E, переконаний міністр енергетики України.

«Але завданням №2 є забезпечення стабільного проходження наступного опалювального сезону – 2022/2023. Він буде відрізнятися від всіх попередніх. Не тільки для України, але й для всієї Європи. Наступний опалювальний сезон Україна пройде без будь-яких російських енергоносіїв», – підкреслив він.

Галущенко наголосив, що цього опалювального сезону Україна вже диверсифікувала постачання вугілля – більш ніж половина імпортованого під час ОЗП 2021/2022 вугілля надійшла морем – з листопада 2021 року надійшло 18 суден (1,424 млн тонн).

«На наступний сезон – будемо відпрацьовувати логістику вже у плановому режимі. Крім цього, разом з нашими західними партнерами розробляємо механізми диверсифікації джерел та постачання енергоносіїв до Європи», – додав міністр.

Раніше повідомлялося, що «Енергоатом» заявив про відкриття власного виробництва ядерного палива

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrinform.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!