RSS
Новости
21 апреля, 17:29
В ЄС пропонують замість ембарго купувати російський газ із дисконтом
Європейський Союз під час спеціального саміту 30-31 травня має обговорити ембарго на постачання газу із Росії. Однак у цієї ідеї є багато противників, тому як альтернатива ембарго пропонується колективно нав'язати Росії дисконт на її газ.

За це виступає Італія та інші країни Південної Європи. Вони вважають, що обмеження закупівельних цін на російський газ може стати альтернативою до повної зупинки імпорту. Це дозволить платити за газ менше, ніж вимагає Росія.

Прибічники обмеження вказують на те, що за допомогою такого кроку було досягнуто одразу дві мети. Росія отримала б менше грошей (тільки з кінця лютого ЄС заплатив за російські енергоресурси 36 млрд євро), а європейські споживачі не постраждали б від дефіциту енергоносіїв.  

Але проти такого плану виступають Німеччина та Австрія. Вони побоюються, що у відповідь на обмеження ціни Кремль перекриє постачання.  

Проте їхні опоненти впевнені: це малоймовірно, адже три чверті всіх постачань газу з РФ припадає на Європу, і Росія в короткостроковій перспективі не має альтернативних покупців.  

Нафтове ембарго Євросоюзу проти Росії обговорюється серед заходів шостого пакету санкцій. У попередньому п'ятому пакеті було ембарго на імпорт вугілля, проте воно почне працювати лише з серпня.

Раніше повідомлялося, що Президент Франції Макрон заявив, що підтримує нафтове та газове ембарго для РФ

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!