RSS
Тренды
22 апреля, 11:37
За останні 20 місяців ціни на сонячні модулі зросли на близько 38% — JMK Research
Індійська компанія JMK Research опублікувала дослідження про динаміку цін на ринку сонячних модулів. Одним з головних висновків стала вартість сонячних модулів, яка за останні 20 місяців виросла на 38%. Головними факторами, що сприяли підвищенню цін стали проблеми з поставками, енергетична криза та високий попит. Зниження цін очікується на початку 2024 року.

В останнє десятиліття сонячна енергетика сектором енергетичного ринку, який розвивається найшвидше за інших. Якщо у 2010 році у світі ввели в експлуатацію 18 ГВт сонячних електростанцій, то у 2021 році  183 ГВт. За прогнозами, у 2030 році можуть становити понад 330 ГВт.

Однією з основних причин такого масштабного застосування сонячної енергетики стала її низька вартість. Згідно з показником наведеної вартості електроенергії (LCOE) сонячна енергетика стала найдешевшою технологією у багатьох країнах. В Індії тарифи, що встановлюються за результатами конкурсних відборів, знизилися з 10,95 індійських рупій/кВт*год у 2010 році до 1,99 індійських рупій/кВт*год у 2020 році. Для порівняння, тарифи нових проєктів у тепловій енергетиці сягають 5-7 індійських рупій/кВт*год.

Відносно низька ціна тарифів сонячної генерації обумовлюється тим, що вартість модулів постійно знижувалася. При цьому, модулі складають 62-67% від загального бюджету проєктів. У 2010 році середньомісячна ціна на сонячні модулі із кристалічного кремнію становила 2,649 долара США за Вт. До липня 2020 року вона впала до 0,192 долара. Тобто за період 2010-2020 років ціни на сонячні панелі знижувалися у середньому на 23% на рік.

З середини 2020 року з'явилася нова тенденція. Ціни на сонячні модулі стали непередбачуваними та нестійкими. Вартість сонячних модулей (Mono PERC) на світовому ринку зросли протягом періоду серпень 2020 року - листопад 2021 року приблизно на 42%. Аналогічно, ціни на сонячні модулі (Mono PERC) в Індії у цей період зросли з серпня 2020 по листопад 2021 приблизно на 40%.

JMK Research виділяє такі основні причини підвищення цін:

Проблеми поставок. Полікремній є найважливішою сировиною для вироблення сонячних фотоелектричних модулів. Зниження цін на нього протягом багатьох років було основним фактором, який формувала вартість модуля. Проте, починаючи з липня 2020 року, ціна на полікремній на світових ринках зросла з 6,8 долара США за кілограм до 43 доларів у листопаді 2021 року. На графіці видно кореляцію цін на сонячні модулі та полікремній. Інші негативні фактори у ланцюжку поставок це нестабільні ціни на скло та метали, брак контейнерів тощо. Труднощі посилилися через пандемію Covid-19.

Критично високий попит. За останні два роки попит на сонячну енергію у всьому світі різко зріс. Країни та корпорації поставили собі за мету досягнення нульового балансу викидів, що ще більше стимулює попит на відновлювані джерела енергії. Хоча у всьому світі активно створюються нові виробництва обладнання, що необхідне для сонячної індустрії, досі з'являються періоди на ринку, коли пропозиція не відповідає попиту. Це штовхає ціни нагору.

Криза в Китаї. У третьому кварталі 2021 року кілька країн, включаючи Китай, потерпали від енергетичної кризи. Вона сприяла короткостроковому зростанню цін на модулі. Обмеження, пов'язані з новою хвилею коронавірусу в Китаї, можуть вплинути на випуск компонентів для сонячної енергетики.

За прогнозом JMK Research, найближчим часом ціни на сонячні модулі не знизяться. Їхнє зниження очікується у кінці 2023 року або в першому кварталі 2024 року.

Раніше повідомлялося, що встановлена потужність сонячної енергетики ​​у світі до 2050 року досягне мінімум 14,5 ТВт

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!