RSS
Новости
26 апреля, 14:51
Ціни на газ для населення не підніматимуть – Гетманцев
Разом із збереженням для населення чинних тарифів на електроенергію це рішення спрямоване на недопущення зростання боргів за комунальні послуги

Кабінет міністрів України планує ухвалити рішення, яке дозволить постачальникам не піднімати тарифи на газ.

Про це повідомив голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Щодо майбутнього: ми маємо чітке розуміння і рішення уряду про непідвищення цін на електрику, непідвищення цін на газ, фіксування цих цін, і цього ми будемо дотримуватися", – сказав він.

Крім того, Гетманцев наголосив на проблемі погашення наявних боргів населення за енергоносії. Проблема складніша і потребує вирішення навіть непопулярними методами, зазначив він.

Нагадаємо, уряд зберіг дію ПСО на ринку електроенергії щодо населення до кінця жовтня 2022 року і, відповідно, тарифи у розмірі 1,44 грн/кВт-год для місячного обсягу споживання 250 кВт-год включно та 1,68 грн/кВт-год понад цей показник.

Режим спеціальних обов'язків на ринку газу для населення було скасовано влітку 2020 року, але взимку 2021 року в умовах різкого зростання цін уряд тимчасово запровадив обмеження ціни газу для населення до 6,99 грн/куб. м, але з 1 квітня відмовився від нього.

Окрім того, з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року діють обов'язкові річні пропозиції постачальників для населення, які вони не мають права підвищувати протягом усього періоду, але можуть знижувати. До 1 травня 2022 року річна пропозиція, зокрема, НАК "Нафтогаз" для населення становить 7,96 грн/куб. м (з ПДВ, без вартості транспортування), компанії "ЙЕ Енергія" Дмитра Фірташа та близько 20 постачальників, що працюють під брендом "Твій Газзбут", - 7,99 грн/куб. м (з ПДВ). За даними на лютий 2022 року, річні пропозиції кількох десятків постачальників, що працюють на ринку, варіювалися в межах від 7,7 грн/куб. м до 11,99 грн/куб. м.

ГК "Нафтогаз Трейдинг" від початку опалювального сезону постачає підприємствам ТКЕ газ для обігріву населення за фіксованою ціною 7420 грн/тис. куб. м та бюджетних установ – по 16 390 грн/тис. куб. м.

Раніше повідомлялося, що Рада змінить правила сплати ренти на газ на час воєнного стану

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!