RSS
Новости
28 апреля 2022, 12:10
Exxon оголосила форс-мажор на російському проєкті «Сахалін-1»
Американська корпорація ExxonMobil повідомила у середу, що її російський підрозділ Exxon Neftegas оголосило форс-мажорні обставини на проєкті «Сахалін-1» у зв’язку з санкціями по відношенню до Росії на фоні розв’язаної війни, через які поставки російської нафти клієнтам ускладнилися.

Проєкт «Сахалін-1» видобуває сиру нафту марки Sokol біля узбережжя острова Сахалін на Далекому Сході Росії, експортуючи близько 273 тис барелів на день, в основному в Південну Корею, а також в інші країни, включаючи Японію, Австралію, Таїланд та США.

Exxon заявила 1 березня, що виведе активи на суму близько 4 млрд доларів і припинить усі свої операції в Росії, включаючи «Сахалін-1», після вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

Учасники проєкту, до яких також входять японський консорціум Sakhalin Oil and Gas Development та індійська геологорозвідувальна компанія ONGC Videsh, мають труднощі з фрахтуванням танкерів для перевезення нафти з регіону, який зазвичай потребує льодових судів для навігації.

Це пов’язано зі зростаючими побоюваннями відправників вантажу з приводу репутаційних ризиків і зростаючими труднощами для російських активів у плані страхового покриття. У результаті видобуток нафти суттєво знизився.

Проблеми з реалізацією нафти Sokol з’явилися і з китайськими покупцями. Вони намагаються відмовитися від марки Sokol через санкції по відношенню до «Совкомфлоту», який транспортує сировину з «Сахалін-1». Танкери «Совкомфлоту» також не можуть отримати страхування від міжнародних компаній.

Раніше повідомлялося, що видобуток нафти у Росії зменшиться на 17% у 2022 році

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое