RSS
Новости
28 апреля, 17:44
УВЕА просить президента включити вітроенергетику до плану післявоєнного відновлення України
Українська вітроенергетична асоціація (УВЕА) просить президента України Володимира Зеленського включити вітроенергетику як пріоритетну галузь розвитку економіки до плану післявоєнного відновлення України.

"Просимо визначити вітроенергетику пріоритетною галуззю економіки і передбачити широкомасштабний її розвиток у Плані післявоєнного економічного відновлення України", – йдеться в листі асоціації від 28 квітня цього року за підписом її керівника Андрія Конеченкова до президента.

Копія листа, переданого асоціацією Енергореформі, направлена прем’єр-міністру України Денису Шмигалю та міністру енергетики Герману Галущенку.

У ньому також висловлюється прохання з метою підготовки фахових пропозицій вже зараз забезпечувати інтереси вітрогенерації при складанні будь-яких планів післявоєнного відновлення і залучати фахівців до всіх робочих груп, де обговорюватимуться енергетичні питання, включно з робочою групою при Національній раді з питань відновлення України від наслідків війни.

За даними УВЕА, наведеними у листі, на сьогоднішній день в Україні побудовано 34 ВЕС загальною потужність 1,7 ГВт. За прогнозами асоціації, Україна має потенціал, щоб довести цей показник до 7 ГВт до 2030 року.

Крім того, вона вказує, що за даними Світового банку Україна має 250 ГВт потенціалу офшорної енергетики на Чорному морі, що викликає неабияку зацікавленість іноземних інвесторів, а країни Чорноморського регіону вже готові підтримувати Україну на цьому напрямку.

У листі зазначається, що попри військові дії, пошкодження кількох турбін, окупацію території цих об’єктів, системні обмеження генерації та законодавчі коливання жоден іноземний інвестор не відмовляється вести бізнес в Україні, натомість вони продовжують сплачувати податки, підтримувати населення, проводити волонтерську діяльність.

В асоціації переконані, що вітроенергетика має стати ключовою передумовою для розвитку інших галузей енергетики, наприклад, виробництва відновлюваного водню.

УВЕА наголошує, що дуже багато європейських країн з початком війни в України стали приділяти набагато більше уваги саме розвитку ВДЕ, часто – переважно вітроенергетики.

"Саме через війну в Україні Єврокоміся розробила план із досягнення Європою незалежності від російських енергоносіїв до 2030 року, ядром якого є ВДЕ, зокрема вітроенергетика та водневі технології", – наводить приклад УВЕА.

Крім того, вона зазначає, що, зокрема, європейський лідер у вітроенергетиці Данія поставила собі за мету в чотири рази збільшити виробництво енергії з вітру за 8 років, а стратегією енергобезпеки Великобританії передбачається збільшення потужності офшорної вітроенергетики.

При цьому, вказує асоціація, прийнятий урядом Німеччини "Великодній пакет" законодавчих ініціатив містить невідкладні заходи з прискорення поширення використання ВДЕ, а Польща заявила, що робить ставку на вітроенергетику, зокрема, на офшорну, і запровадила нову систему аукціонів для прискорення процесу.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність виробити чітке розуміння розвитку економіки після війни, назвавши при цьому низку пріоритетів.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля на нараді з президентом 18 квітня, план повоєнного відновлення України включатиме покриття завданих війною матеріальних збитків, відновлення зруйнованих інфраструктурних потужностей та структурну модернізацію економіки.

Він наголосив, що до розробки плану вже приєдналися міжнародні аудиторські компанії, українські аналітичні центри, парламентські комітети та міністерства. Сам план складатиметься з кількох частин, що передбачають оновлення України на нових засадах та з використанням усіх доступних ресурсів та можливостей.

Раніше повідомлялося, що ЄС може досягти цілі в 45% ВДЕ в структурі генерації до 2030 року

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!