RSS
Новости
29 апреля, 10:35
ЄК і Болгарія створюють робочу групу платформи ЄС із закупівель енергоносіїв
Єврокомісія (ЄК) оголосила, що болгарський віцепрем'єр Асен Василев провів низку зустрічей у Брюсселі, в результаті яких досягнуто домовленості створити в Софії першу регіональну робочу групу в рамках платформи ЄС із закупівлі енергії.

Ці консультації відбулися після припинення "Газпромом" постачання газу до Болгарії. "У пілотному проєкті будуть вивчені потреби в газі та електриці, ціни та потоки, а також аспекти інфраструктури", - йдеться в повідомленні Єврокомісії.

У документі пояснюється, що робоча група сконцентрує увагу на наступному році та мобілізує конкретний регіональний досвід та ноу-хау для розробки та реалізації плану дій RePowerEU щодо зниження залежності від російських викопних видів палива, заповнення сховищ до наступної зими та подальшого прискорення декарбонізації енергетичного сектора.

Зазначається також, що група "підтримуватиме і координуватиме реалізацію спільних планів забезпечення готовності в регіоні, включно з міжнародними закупівлями, зберіганням (палива) та інтерконекторним зв'язком, тим самим сприяючи безпеці поставок у Болгарії, регіоні, енергетичному співтоваристві та за його межами".

ЄК повідомляє, що Болгарія зв'яжеться із сусідніми країнами в рамках цієї цільової групи та організує першу міністерську зустріч 5 травня.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!